Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kiedy należy ponownie ustalić podstawę wymiaru zasiłku


wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 516265 postów

Napisano 27 czerwiec 2014 - 03:13

Podstawę zasiłku ustala się na nowo, np. gdy zmianie ulega wymiar czasu pracy. Nie ma wówczas znaczenia, że przerwa między pobieraniem zasiłków była krótsza niż 3 miesiące kalendarzowe.

Powrót do artykułu: Kiedy należy ponownie ustalić podstawę wymiaru zasiłku

#2 Guest_ula

Guest_ula
  • Goście

Napisano 31 październik 2016 - 09:59

Witam. Mam pytanie odnośnie wyliczenia podstawy zasiłku chorobowego. Od listopada 2015 roku mam umiarkowany stopień niepełnosprawności, a w związku z tym obniżony wymiar czasu pracy do 7 godzin. W lutym następnego roku zachorowałam. Czy do podstawy powinien być wzięty okres XI, XII.2015 i I.2016? Czy pełne 12 miesięcy wstecz, jak przy normalnym zatrudnieniu? Jak bowiem stanowi Art. 40 ustawy zasiłkowej, w razie zmiany wymiaru czasu pracy pracownika, podstawę wymiaru zasiłku stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie ustalone dla nowego wymiaru czasu pracy.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 październik 2019 - 09:30

Przebywam na zwolnieniu lekarskim od 10 09 do 21 10 wypadek w pracy w jakiej kwocie dostanę zasiłek

#4 Dorota

Dorota

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5377 postów

Napisano 22 październik 2019 - 12:50

Jak masz wysoką stawkę zasadniczą to dużo, jak niską to mało ;)





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych