Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedłużenie umowy o pracę do dnia porodu

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515470 postów

Napisano 27 czerwiec 2014 - 02:07

Pracodawca ma obowiązek przedłużyć do dnia porodu terminową umowę o pracę zawartą z pracownicą w ciąży. Konieczność przedłużenia umowy następuje w sytuacji, gdyby umowa o pracę rozwiązała się z upływem terminu, na jaki została zawarta i jednocześnie po upływie 3. miesiąca ciąży.

Powrót do artykułu: Przedłużenie umowy o pracę do dnia porodu

#2 Guest_AK

Guest_AK
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2014 - 17:19

mam pytanie... wszędzie jest napisane, że po upływie trzeciego miesiąca pracodawca MUSI przedłużyć umowę. A czy jeżeli CHCE, to może to zrobić dobrowolnie, np w drugim miesiącu ciąży pracownicy? Czy są jakiekolwiek przepisy, które zabraniają pracodawcy takiego postępowania?

#3 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8058 postów

Napisano 01 grudzień 2014 - 18:24

mam pytanie... wszędzie jest napisane, że po upływie trzeciego miesiąca pracodawca MUSI przedłużyć umowę. A czy jeżeli CHCE, to może to zrobić dobrowolnie, np w drugim miesiącu ciąży pracownicy? Czy są jakiekolwiek przepisy, które zabraniają pracodawcy takiego postępowania?

pracodawca zawsze może zawrzeć kolejną umowę, nawet wówczas gdy kończy się w pierwszym, drugim,czy przed upływem trzeciego m-ca

#4 Guest_ciekawski

Guest_ciekawski
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2015 - 20:13

proszę o udzielenie bardziej dokładnego wyjaśnienia jakie jest następstwo przedłużenia 2 umowy na czas okreslony na podstawie aneksu, ktory wprowadza zmianę w tresci 2 umowy, ze ta zostaje przedluzona pracownikowi do dnia porodu. Według powyzszego artykułu aneks staje się rownoważny z zawarciem umowy na czas nieokreslony a w sieci, na innym opiniotworczym portalu, można znaleźc zupełnie inną informację pckp.pl/przedluzenie-umowy-o-prace-do-dnia-porodu,4,3004 pozdrawiam

#5 Guest_Anula

Guest_Anula
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2017 - 14:52

Mam pytanie jestemw 4misiacu ciazy i skonczyla mi sie umowa na czas okreslony 2.04.17a pracodawca unika kontaktu ze mna nieodbiera tel jak przyjechalam do pracy to niema czadu na rozmowe ze mna co robic w tej sytuacji

#6 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12705 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 07 kwiecień 2017 - 16:29

Czy na koniec umowy byłaś 12 tygodni w ciąży? Czy dałaś pracodawcy zaświadczenie od ginekologa?

#7 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2017 - 07:11

Witam, pracuje na umowe o prace na czas sastepstwa nieobecnego pracownika . Zaszłam w ciąze jestem w 3 msc czy pracodawca nie musi przedłużyć umowy do dnia porodu ?

#8 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12705 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 lipiec 2017 - 08:28

Nie musi.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście