Skocz do zawartości

Zdjęcie

Roszczenie o zawarcie umowy o pracę

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515737 postów

Napisano 27 czerwiec 2014 - 01:24

Jeśli podczas rozmowy o pracę przyszły pracodawca szczegółowo uzgodni z kandydatem do pracy istotne warunki podjęcia zatrudnienia, to niedoszłemu pracownikowi przysługuje wobec pracodawcy roszczenie o zawarcie z nim umowy o pracę lub o odszkodowanie.

Powrót do artykułu: Roszczenie o zawarcie umowy o pracę

#2 Guest_Xxxx

Guest_Xxxx
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2018 - 16:24

Zostałem zakwalifikowany do zatrudnienia do i otrzymałem informację telefoniczną i wiadomość mailową z potwierdzeniem przyjęcia i wysokością wynagrodzenia. Oferta została przeze mnie przyjeta. Następnie telefonicznie z kadrowa uzgodniono datę stawienia się po skierowanie na badania lekarskie i ustalilono datę przewidywanego rozpoczęcia pracy. W tym czasie ja i małżonka złożyliśmy wypowiedzenia. Następnie otrzymałem wiadomość, że zatrudnienie nowych pracowników jest wstrzymane i niewiadomą czy osoby które ostrzał propozycje zostaną zatrudnione. Gdzie (sąd cywilny czy sąd pracy) i czego można się domagać w tej sytuacji?Nie ma możliwości cofnięcia złożonych wypowiedzenia. Proszę o odpowiedź.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2018 - 12:37

Czego można domagać się, masz dokładnie wyjaśnione w powyższym artykule, przeczytaj zwłaszcza jego druga stronę. Sprawę złożyłabym w sądzie cywilnym, gdyż to on musi ustalić, czy został nawiązany stosunek pracy.

#4 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2018 - 13:30

Zgłoś Witam, Niestety znalazłam się w jednej z opisywanych w artykule sytuacji. Jestem - jak się okazuje - „niedoszłym pracownikiem”, a umowę podpisałam z firmą świadczącą USługi rekrutacyjne. U aktualnego Pracodwacy złożyłam wypowiedzenie, co - jak można się domyślać - nie wzbudziło w nim entuzjazmu. Z końcem miesiąca opuszczam firmę, a dziś dowiedziałam się o tym, iż headhunter współpracujący z moim niedoszłym Peacodawcą został przez niego wprowadzony w błąd, (jak twierdzi); inną wersję USłyszałam od samego niedoszłego Szefa. Niestety nie mam alternatywy oraz możliwości zostania w obecnej firmie. Czy mogę ubiegać się o odszkodowanie?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych