Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas określony

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672146 postów

Napisano 26 czerwiec 2014 - 23:47

Wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas określony to uprawnienie przysługujące obu stronom umowy. Czy jako najemcy mamy prawo wypowiedzenia umowy najmu zawartej na czas określony, w sytuacji gdy nie zamieściliśmy w niej poprawnie skonstruowanej klauzuli wypowiedzeniowej?

Powrót do artykułu: Wypowiedzenie umowy najmu zawartej na czas określony

#2 Guest_kikiriki

Guest_kikiriki
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2016 - 13:58

Witam, mam pytanie. Wyprowadzam się z mieszkania, które wynajmuję. Umowa jest na czas określony. Właściciel zażądał ode mnie abym uzgodniła z pozostałymi lokatorami, że oni będą opłacać moją część czynszu w przypadku nieznalezienia nikogo na moje miejsce. Szukam już 3 tygodnie, koniec miesiąca się zbliża, póki co nikogo nie mam. Czy jeśli w umowie nie było nic o tym, że właściciel ma prawo zażądać ode mnie i od nich takiej deklaracji, mogę się wyprowadzić i nie martwić o opłatę za kolejny miesiąc? Dodam, iż w umowie jest mowa o tym, że to Wynajmujący może wypowiedzieć umowę, jeśli lokal będzie mu niezbędny do zamieszkiwania, lub standardowo, jeśli najemca niszczy przedmiot najmu. Głównym najemcą nie jestem ja, jednak w aneksie do umowy zostałam dołączona z przyczyn formalnych.

#3 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2016 - 14:05

Jeśli umowa jest na czas określony to zasadniczo jest niewypowiadalna, więc właściwie powinnaś być zadowolona, że właściciel zaproponował jakieś rozwiązanie.

#4 Guest_kamila

Guest_kamila
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2016 - 08:46

Czy umowę najmu można wypowiedzieć za porozumieniem stron z przyczyn losowych? Mąż stracił pracę mamy małe dziecko 10mcy którym ja się zajmuję więc nie pracuje. to co zarobi dorywczo starcza na najpotrzebniejsze rzeczy jak jedzenie rzeczy dla dziecka na wynajem nas nie stac. Jeśli wynajmujący nie zgodzi się za porozumieniem stron to wyjściem jest nie płacenie i sam po miesiącu tak jak jest w umowie złozy nam właściciel wypowiedzenie.

#5 Guest_kamila

Guest_kamila
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2016 - 09:04

Dodam że w umowie jest zapis cytuję,, Umowa może zostać rozwiązana w drodze porozumienia stron" a także wynajmujący zastrzega sobie prawo do rozwiązania umowy ze skutkiem natychmiastowych jeżeli:
Najemca dopuszcza się zwłoki z płatnością czynszu za jeden pełny okres płatności.
dalej Jeśli umowa zostaje zerwana ze skutkiem natychmiastowych najemca ma obowiązek opuścic lokal w terminie 14 dni bez zwrotu kaucji.
To jeśli wynajmujący tj. Administracja nieruchomości nie zgodzi się rozwiązać umowy za porozumieniem stron pozostaje nam zalegać z zapłatą i wtedy wręczą nam wypowiedzenie bez zwrotu kaucji.Czy bedą jakieś dalsze konsekwencje?

#6 Guest_kamila

Guest_kamila
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2016 - 10:55

czy jest ktos kto udzieli mi odpowiedzi? sprawa jest dosc pilna

#7 Guest_inżynier

Guest_inżynier
  • Goście

Napisano 08 maj 2016 - 22:07

jeśli nie ma wyznaczonego w umowie punktu do eksmisji w Pani sytuacji administracja nie może dokonać eksmisji do czasu zorganizowania lokalu socjalnego 

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2016 - 09:25

Mam umowę na czas określony do dnia 1 września 2016. Jeśli chciałabym rozwiązać umowę właśnie z tym dniem, to czy obowiązuje mnie okres wypowiedzenia. Dodam,że po tym terminie umowa przekształca się na czas nieokreślony z 3-miesiącznym wypowiedzeniem.

#9 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2018 - 15:27

Mam pytanie związane z tym jak rozliczyć sie należy z najemcą w przypadku rozwiązania umowy najmu. Mianowicie mam taką sytuację - mieszkanie, czynsz uiszczam ,,z góry,, . Do dnia 12stego każdego miesiąca mam wszystko opłacone- jest to data zawarcia umowy najmu. Wypowiedziałam umowę z zachowaniem wskazanego w umówię miesięcznego okresu wypowiedzenia najmu dnia 23/01 . Wynika z tad ze do dnia 12/01 mam wszystko opłacone, jak więc powinnam rozliczyć się z najemcą za 11 dni tj od 12-23 . Czy najemca może nakazać mi rozliczenie się ze wszystkiego w normalnym trybie ?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2019 - 00:07

jestem najemnc z dziecmi a umowa jest na czas okreslony wlasciciel chce nam wymuwic umowe ma tajie prawiO

#11 Guest_Juan Pablo de Marco

Guest_Juan Pablo de Marco
  • Goście

Napisano 30 marzec 2020 - 21:20

Mam umowę na czas określony z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia. Chciałbym jutro przekazać właścicielom ze chce rozwiązać umowę przed końcem terminu umowy. Od kiedy zacznie płynąc 3 miesięczny okres wypowiedzenia?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych