Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie są zasady ustalania prawa do "trzynastki"

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516318 postów

Napisano 26 czerwiec 2014 - 20:12

W pierwszym kwartale każdego roku pracownikom jednostek sfery budżetowej wypłaca się dodatkowe wynagrodzenie roczne przysługujące za pracę w poprzednim roku, tzw. trzynastkę. W przepisach nie określono wszystkich sytuacji, z jakimi służby kadrowo-płacowe spotykają się w praktyce przy ustalaniu prawa do tego świadczenia.

Powrót do artykułu: Jakie są zasady ustalania prawa do "trzynastki"

#2 Guest_Cezary

Guest_Cezary
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 13:12

A jak z pracownikiem pracującym za granicą, ale według prawa polskiego? Ma czy nie ma uprawnienie do trzynastki?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 13:24

A jak z pracownikiem pracującym za granicą, ale według prawa polskiego? Ma czy nie ma uprawnienie do trzynastki?

Jeśli jest oddelegowany do pracy za granicą, to oczywiście, trzynastka przysługuje.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2020 - 17:07

pracownik zatrudniony na 1/2 etatu od 15 lipca do 31 grudnia na zastępstwo, w miesiącu lipcu przepracował pełną normę czyli 92 godziny,zgodnie z wymiarem na 1/2 etatu czy w tym przypadku liczy się okres zatrudnienia, czy efektywny czas pracy do dodatkowego wynagrodzenia rocznego tzw.trzynastki?

#5 Guest_Nauczyciel

Guest_Nauczyciel
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2020 - 15:32

W szkole pracowałam od 13.11.18r do końca roku szkolnego, czyli 20.06.2019r. Czy za ten okres od stycznia do czerwca należy mi sie „ trzynastka” skoro nie przepracowałam pełnych 6 miesięcy? Kolejna umowę ( na zastępstwo) w innej szkole zawarłam od 1 września 2019 i zakończyłam prace 26 stycznia 2020r. Czy za ten czas od września do grudnia należy mi sie „ trzynastka”?

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19705 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 26 styczeń 2020 - 16:16

W szkole pracowałam od 13.11.18r do końca roku szkolnego, czyli 20.06.2019r. Czy za ten okres od stycznia do czerwca należy mi sie „ trzynastka” skoro nie przepracowałam pełnych 6 miesięcy?
Kolejna umowę ( na zastępstwo) w innej szkole zawarłam od 1 września 2019 i zakończyłam prace 26 stycznia 2020r. Czy za ten czas od września do grudnia należy mi sie „ trzynastka”?

Przeczytaj artykuł na początku wątku

#7 Guest_Muzyk

Guest_Muzyk
  • Goście

Napisano 20 luty 2020 - 07:27

Jestem zatrudniana w Domu Kultury na 1/2 etatu od wrzesnia do czerwca (sezon pracy z dziecmi i seniorami w sekcjach zainteresowan) Jest to zatrudnienie odnawialne cyklicznie co roku. Czy mi przysluguje wyplata "trzynastki" Jestem na emeryturze

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19705 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 luty 2020 - 07:24

Jestem zatrudniana w Domu Kultury na 1/2 etatu od wrzesnia do czerwca (sezon pracy z dziecmi i seniorami w sekcjach zainteresowan) Jest to zatrudnienie odnawialne cyklicznie co roku. Czy mi przysluguje wyplata "trzynastki" Jestem na emeryturze

Według jakich przepisów jesteś wynagradzana?
Pracownik jednostki kultury, czy pracownik samorządowy?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych