Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie są zasady ustalania prawa do "trzynastki"

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516353 postów

Napisano 26 czerwiec 2014 - 20:12

W pierwszym kwartale każdego roku pracownikom jednostek sfery budżetowej wypłaca się dodatkowe wynagrodzenie roczne przysługujące za pracę w poprzednim roku, tzw. trzynastkę. W przepisach nie określono wszystkich sytuacji, z jakimi służby kadrowo-płacowe spotykają się w praktyce przy ustalaniu prawa do tego świadczenia.

Powrót do artykułu: Jakie są zasady ustalania prawa do "trzynastki"

#2 Guest_Cezary

Guest_Cezary
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 13:12

A jak z pracownikiem pracującym za granicą, ale według prawa polskiego? Ma czy nie ma uprawnienie do trzynastki?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 luty 2019 - 13:24

A jak z pracownikiem pracującym za granicą, ale według prawa polskiego? Ma czy nie ma uprawnienie do trzynastki?

Jeśli jest oddelegowany do pracy za granicą, to oczywiście, trzynastka przysługuje.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2020 - 17:07

pracownik zatrudniony na 1/2 etatu od 15 lipca do 31 grudnia na zastępstwo, w miesiącu lipcu przepracował pełną normę czyli 92 godziny,zgodnie z wymiarem na 1/2 etatu czy w tym przypadku liczy się okres zatrudnienia, czy efektywny czas pracy do dodatkowego wynagrodzenia rocznego tzw.trzynastki?

#5 Guest_Nauczyciel

Guest_Nauczyciel
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2020 - 15:32

W szkole pracowałam od 13.11.18r do końca roku szkolnego, czyli 20.06.2019r. Czy za ten okres od stycznia do czerwca należy mi sie „ trzynastka” skoro nie przepracowałam pełnych 6 miesięcy? Kolejna umowę ( na zastępstwo) w innej szkole zawarłam od 1 września 2019 i zakończyłam prace 26 stycznia 2020r. Czy za ten czas od września do grudnia należy mi sie „ trzynastka”?

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19820 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 26 styczeń 2020 - 16:16

W szkole pracowałam od 13.11.18r do końca roku szkolnego, czyli 20.06.2019r. Czy za ten okres od stycznia do czerwca należy mi sie „ trzynastka” skoro nie przepracowałam pełnych 6 miesięcy?
Kolejna umowę ( na zastępstwo) w innej szkole zawarłam od 1 września 2019 i zakończyłam prace 26 stycznia 2020r. Czy za ten czas od września do grudnia należy mi sie „ trzynastka”?

Przeczytaj artykuł na początku wątku

#7 Guest_Muzyk

Guest_Muzyk
  • Goście

Napisano 20 luty 2020 - 07:27

Jestem zatrudniana w Domu Kultury na 1/2 etatu od wrzesnia do czerwca (sezon pracy z dziecmi i seniorami w sekcjach zainteresowan) Jest to zatrudnienie odnawialne cyklicznie co roku. Czy mi przysluguje wyplata "trzynastki" Jestem na emeryturze

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19820 postów

Napisano 22 luty 2020 - 07:24

Jestem zatrudniana w Domu Kultury na 1/2 etatu od wrzesnia do czerwca (sezon pracy z dziecmi i seniorami w sekcjach zainteresowan) Jest to zatrudnienie odnawialne cyklicznie co roku. Czy mi przysluguje wyplata "trzynastki" Jestem na emeryturze

Według jakich przepisów jesteś wynagradzana?
Pracownik jednostki kultury, czy pracownik samorządowy?

#9 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 20:11

Dzień dobry, jestem pracownikiem naukowym na uczelni państwowej. Miałem urlop naukowy do 31 lipca. Czy należy mi się "trzynastka" za pięć miesięcy przepracowanych poza urlopem naukowym? Pytanie drugie: dlaczego nie należy mi się "trzynastka" za czas urlopu naukowego, jeśli w jego wyniku powstała publikacja, dzięki której Uczelnia otrzymuje 100 punktów wg rankingu ministerialnego?

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19820 postów

Napisano 11 marzec 2020 - 20:28

Proponuję przeczytać przepisy, zwłaszcza tę część o EFEKTYWNIE przepracowanym czasie pracy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych