Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zawarcie umowy z kobietą w ciąży

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516510 postów

Napisano 26 czerwiec 2014 - 02:25

Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę kobiety w ciąży powoduje, że podlega ona ubezpieczeniom społecznym i może korzystać ze świadczeń w razie choroby i macierzyństwa. W praktyce zawarcie takiej umowy budzi jednak wiele kontrowersji, gdyż ZUS często kwestionuje ważność takich umów.

Powrót do artykułu: Zawarcie umowy z kobietą w ciąży

#2 Guest_Ktoś

Guest_Ktoś
  • Goście

Napisano 16 październik 2019 - 13:53

Czyli niepracująca wcześniej kobieta w ciąży jest pozostawiona sama sobie, a państwo polskie jest nastawione na zniszczenie jej życia i dziecka. Żadnej pomocy tylko kłody pod nogi i jak tu ma się rodzić patriotyzm, oraz gdzie polityka prorodzinna?? ?

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20420 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 październik 2019 - 13:59

Czyli niepracująca wcześniej kobieta w ciąży jest pozostawiona sama sobie, a państwo polskie jest nastawione na zniszczenie jej życia i dziecka. Żadnej pomocy tylko kłody pod nogi i jak tu ma się rodzić patriotyzm, oraz gdzie polityka prorodzinna?? ?

A to już jest roszczeniowa postawa.
Kobieta, która decyduje się na macierzyństwo powinna chyba wcześniej myśleć o zapewnieniu bytu dziecku?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 październik 2019 - 18:02

A z państwem polskim w ciążę zaszła? Może trochę odpowiedzialności dorosły człowiek powinien mieć, a nie liczyć na to, że ta odpowiedzialna część społeczeństwa będzie go utrzymywała, bo nie mając żadnych perspektyw i źródła utrzymania nowe życie na świat sprowadza?

Rodzicielstwo powinno być świadomym krokiem, a nie wpadką, za którą odpowiedzialność brać ma kto inny. Taka patologiczna postawa sprawia, że mimo horrendalnych transferów społecznych ubóstwo wśród dzieci, zamiast się obniżać, aktualnie wzrasta.

#5 Guest_załamany

Guest_załamany
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2020 - 11:05

Ja od 10 lat nie byłem na żadnym L4, nie otrzymywałem zasiłów itd. Żona ma umowe na zastępstwo. Udało nam się po wielu latach zajść w ciążę (nie każdy ma tak, że udaje się wtedy kiedy chce), ale umowa skończy się 1,5 miesiąca przed porodem. I żonie nie będzie przysługiwał zasiłek macierzyński. To jest dopiero patologia PAŃSTWA POLSKIEGO że umowa na zastępstwo nie pozwala na przedłużenie do dnia porodu. To PAŃSTWO wyzyskuje podatnika w tym momencie, a nie odwrotnie.

#6 Guest_załamany

Guest_załamany
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2020 - 11:05

Ja od 10 lat nie byłem na żadnym L4, nie otrzymywałem zasiłów itd. Żona ma umowe na zastępstwo. Udało nam się po wielu latach zajść w ciążę (nie każdy ma tak, że udaje się wtedy kiedy chce), ale umowa skończy się 1,5 miesiąca przed porodem. I żonie nie będzie przysługiwał zasiłek macierzyński. To jest dopiero patologia PAŃSTWA POLSKIEGO że umowa na zastępstwo nie pozwala na przedłużenie do dnia porodu. To PAŃSTWO wyzyskuje podatnika w tym momencie, a nie odwrotnie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych