Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Odpowiedzialność dyscyplinarna adwokata

wróć do serwisu INFOR.pl 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 26 czerwiec 2014 - 01:31

Adwokaci i aplikanci adwokaccy podlegają odpowiedzialności dyscyplinarnej za postępowanie sprzeczne z prawem, zasadami etyki lub godności zawodu bądź za naruszenie swych obowiązków zawodowych.

Powrót do artykułu: Odpowiedzialność dyscyplinarna adwokata

#2 Guest_Wiktoria

Guest_Wiktoria
  • Goście

Napisano 21 maj 2016 - 20:09

Zgodnie z art. 82 ustawy Prawo o adwokaturze karę pieniężną wymierza się w granicach od półtorakrotności do dwunastokrotności minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w dacie popełnienia przewinienia dyscyplinarnego.

#3 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 26 maj 2016 - 21:59

adwokaci po wydaleniu z adwokatury mogą ubiegać się o ponowny wpis na listę po 10 latach, natomiast aplikanci po 5.

#4 Guest_ciekawe...

Guest_ciekawe...
  • Goście

Napisano 27 listopad 2016 - 11:11

Czy to prawo jeszcze działa ? Pytam bo wpisując w google np. adwokat warszawa otrzymuję kilka wyników w addwords (czyli reklamy płatnej). To samo przy wpisaniu fraz - adwokat wrocław, - adwokat poznań, - adwokat gdańsk, - adwokat jelenia góra, - adwokat radom ... ... mogę wymieniać tak cały dzień... Może jest jakiś kruczek, który pozwala na reklamę w takich miejscach ?

#5 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 22 październik 2017 - 14:37

postępowanie dyscyplinarne adwokatów to jest fikcja - adwokaci oceniają swoich kolesiów. Nawet jeśli dojdzie do sądu, to zarzuty będą tak celowo postawione przez rzecznika, żeby były nietrafione i żeby sąd miał możliwość uniewinnienia adwokata. Nie dadzą sobie zrobić krzywdy naciągacze.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 listopad 2017 - 06:40

Należy iść dwutorowo. Prokuratura i izba adwokacka. I nalezy uzbroić się w cierpliwość. I pilnować sprawy. Ja tak właśnie działam przeciwko pani adwokat i nie odpuszczę. Na razie ma sprawę w prokuraturze, nie dało się umorzyć. A rada adwokacka skargę skierowała do rzecznika dyscyplinarnego. Nie podaruję jej

#7 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 12 listopad 2017 - 23:28

Jaka prokuratura? Jak to jest niedopełnienie obowiązku w stylu napisanie pozwu wbrew przepisom. Powiedzą, że mogę iść do sądu cywilnego i kopać się z koniem. W sądzie dyscyplinarnym adwokat został uniewinniony, bo mimo braku jakiejkolwiek ze mną umowy powiedział, że sama tak chciałam, żeby napisał pozew niezgodny z obowiązującymi przepisami. Sąd składający się z adwokatów- kolesi z tego samego miasta (zero jakiejkolwiek kontroli innego organu), wiec jaka może być sprawiedliwość takich wyroków? Zostałam potraktowana jako osoba roszczeniowa i niemota, która nie rozumie co się do niej mówi, a teraz czepia się "alfa i omegi" adwokata, który się strasznie napracował za 7 tys wynagrodzenia. Konia z rzędem dla kogoś, kto dostał odszkodowanie z OC adwokata za jego brakoróbstwo. To byłby cud na tej ziemi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych