Skocz do zawartości

Zmienny Czas Pracy - Godziny Nocne, Świeta

Godziny pracy Praca w Nocy Ryczałt Praca w świeta Urlop

wróć do serwisu Kadry Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2014 - 23:06

Witam

Mam troche zbiorcze pytanie.. i po krocce postaram sie przyblizyc moje zapytanie, moze ktos bedzie na tyle madry i pomoze mi w tej kwestii, wiec...

Pracuje na stanowisku portiera, godziny pracy mam rozne przykladowo:

pierwszy tydzien - pn 20-5, wt wolny, sr 20-5, czw wolny, pt 20-6, sob wolna, ndz 19-5

drugi tydzien - pn 20-5, wt 20-5, sr 20-5, czw 20-5, pt wolny, sobota 14-6, ndz wolna

trzeci tydzien jeszcze inaczej, glownie zalezy czy ktos inny ma wolne, chory itp, itd.

Tu moje pytanie:

1) Czy za prace w godzinach nocnych miedzy 22-6 nalezy mi sie dodatek do wynagrodzenia (20%)?

2) Czy za prace np 1.05, 3.05, niedziela nalezy mi sie jakis dodatek ewentualnie dzien wolny czy cokolowiek?

3) Czy w miesiacu, w tygodniu, dziennie moge pracowac jakas maksymalna ilosc godzin? Bo pracuje np w soboty 16h, a w tygodniu ogolnie nawet do 52-55h i czy po jakiejs dluzszej pracy nalezy mi sie dzien wolny, ewentualnie jakies dodatkowe wynagrodzenie (nadgodziny)?

I na zakonczenie.. Ja jestem na umowie na czas nieokreslony, moj zmiennik na jakims ryczalcie (cokolwiek to znaczy), ale pomimo tego zadnemu z nas nie sa wyplacane zadne dodatki (nocne, nadgodziny, dodatkowy dzien urlopu itd.), gdyz moj pracodawca twierdzi, ze ze wzgledu na charakter pracy i jej ogolne warunki nic sie nie nalezy.

Zminnik dodatkowo dowiedzial sie od pracodawcy, ze ma te wszystkie skladniki jakos uwzglednione w ryczalcie, a dostaje on takie samo jak ja wynagrodzenie, czyli ustawowo minimalne 1680 zł brutto. Ja nawet na pasku nie mam wyszczegolnionych takich dodatkow..

Z gory dziekuje nawet za czastkowa odpowiedz na tak zawile kwestie.. na pewno nie tylko mnie to nurtuje.. czy aby moj pracodawca nie robi mnie w jajo :(

Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Godziny pracy, Praca w Nocy, Ryczałt, Praca w świeta, Urlop

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych