Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rekompensata za nadgodziny w podróży służbowej

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516593 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 20:30

Podczas wyjazdów służbowych bardzo często powstają godziny nadliczbowe, za które pracodawca wypłaca wynagrodzenie wraz z dodatkiem. Ustalając podstawę obliczania dodatku, należy pamiętać, że uwzględnia się w niej jedynie wynagrodzenie zasadnicze.

Powrót do artykułu: Rekompensata za nadgodziny w podróży służbowej

#2 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 10 październik 2017 - 20:06

Mam pytanie w kwestii wyjazdu w delegacie do Niemiec o nadgodziny. Juz tłumacze o co chodzi a więc zaczynam pracę o 7 rano w czwartek pracuje na montażu do 17 i zaraz po pracy jadę do Polski. W Polsce jestem o 2 w nocy w piątek . Ile mam nadgodzin czy w piątek musze iść do pracy na 8 godz.

#3 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 418 postów

Napisano 11 październik 2017 - 07:55

Pytanie jakie są twoje standardowe godziny pracy (ew. jaki jest harmonogram pracy). 

Jeśli np. pracujesz normalnie 7 - 15 to czas od 15-17 liczy się jako czas pracy (czyli zwykle nadgodziny dobowe ale już sposób rozliczania zależy od kilku czynników). Droga nie liczy się jako czas pracy ale faktycznie należy ci się 11 godzin odpoczynku. Zatem jeśli w piątek powinieneś przyjść do pracy na 13.00. Czy na 8 h czy nie zależy od harmonogramu pracy. Jeśli miałbyś zacząć o 8.00 to przychodzisz na 3 h a jeśli na 14.00 to na 8 h. 

#4 Guest_Raz

Guest_Raz
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2020 - 06:46

Witam, 

Mam taką zagwozdkę jak powinny być liczone nadgodziny w delegacji jeżeli praca wyglądała tak:
- pon od 8.00 do 2.00 ( w nocy)
- wt od 10.00 do 5.00 (w nocy)
- śr od 12.30 do 24.00
-czw od 7.00 do 24.00
-pt od 7.00 do 15.00

Zatrudnienie na umowę o pracę, regulamin przewiduje, że pojawić mam się w pracy między 6.00 a 8.00. 
Nigdzie nie mogę znaleźć na ten temat informacji jak to liczyć w taki przypadku

Pozdrawiam

#5 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 952 postów

Napisano 21 wrzesień 2020 - 07:32

Jeszcze należy wiedzieć od której godziny zaczynają sie godziny nocne w firmie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0