Skocz do zawartości

Zdjęcie

Udzielanie urlopów wypoczynkowych dla pracowników odchodzących na emeryturę

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515597 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 20:30

Pracownikowi przechodzącemu na emeryturę przysługuje od pracodawcy urlop wypoczynkowy w wymiarze proporcjonalnym do czasu jego zatrudnienia. Pracodawca może jednak udzielić mu więcej dni urlopu. Ważne, by nie był on niższy od przysługującego mu wymiaru.

Powrót do artykułu: Udzielanie urlopów wypoczynkowych dla pracowników odchodzących na emeryturę

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2017 - 16:13

dzień Dobry, 6.10. 2018r odejdę na emeryturę, ile należy mi się urlopu wypoczynkowego.

#3 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14640 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 czerwiec 2017 - 17:50

Tyle, ile zostanie niewykorzystanego.
Na tak zadane pytanie trudno odpowiedzieć, jakaś zgaduj zgadula

#4 Guest_Rsa

Guest_Rsa
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2017 - 19:09

W latach 1974 gdy zczynałam pracę musiałam przepracować rok aby uzyskać urlop.Czyli miałam urlop z dołu.Teraz gdy mam przechodzić na emeryturę to urlop mam liczony z góry (czyli z nowym rokiem kalendarzowym).To jest nie fer,ja przepracowałam cały rok i zapracowała na całe 26 dni a nie na 2 dni liczone za miesiąc.Jest jakieś prawo

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2017 - 10:56

W latach 1974 gdy zczynałam pracę musiałam przepracować rok aby uzyskać urlop.Czyli miałam urlop z dołu.Teraz gdy mam przechodzić na emeryturę to urlop mam liczony z góry (czyli z nowym rokiem kalendarzowym).To jest nie fer,ja przepracowałam cały rok i zapracowała na całe 26 dni a nie na 2 dni liczone za miesiąc.Jest jakieś prawo

Chyba nie do końca rozumiesz, o czym piszesz. Nie ma czegoś takiego, jak 2 dni urlopu za przepracowany miesiąc. Jeśli odchodzisz na emeryturę np. we wrześniu, to przecież nie przepracowałaś całego roku, a tylko od stycznia do września, więc nie należy Ci się 26 dni urlopu, a liczba dni proporcjonalna do przepracowanego okresu, czyli do września.

#6 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14640 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 20 sierpień 2017 - 16:01

Chyba, że cały urlop wykorzysta, a potem złoży wniosek o emeryturę i rozwiąże umowę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych