Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dyscyplinarne zwolnienie kobiety w ciąży

wróć do serwisu INFOR.pl 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 12:53

Przepisy prawa pracy przyznają pracownikom szczególne uprawnienia związane z rodzicielstwem. Powiązane z tymi uprawnieniami obowiązki pracodawcy rozpoczynają się już w okresie ciąży pracownicy.

Powrót do artykułu: Dyscyplinarne zwolnienie kobiety w ciąży

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2015 - 12:23

Czy ciężarnej po zwonieniu dyscyplinarnym przysługuje zasiłek choroboby do czasu porodu? I czy w dalcszym ciągu ma prawo do zasiłku macierzyńskiego?

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12568 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 kwiecień 2015 - 14:05

Jeśli ta ciężarna jest chora /na jakąś chorobę, bo ciąża nie jest stanem chorobowym/, lub zachoruje w przeciągu 14 dni od ustania zatrudnienia i zwolnienie/a będzie miała na co najmniej 30 dni, to nabędzie prawo do zasiłku chorobowego. Zwolnienie dyscyplinarne nie ma z tym związku. 

Jeśli nigdzie się nie zatrudni, to do zasiłku macierzyńskiego nie będzie uprawniona.

#4 Guest_Ilona

Guest_Ilona
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2018 - 18:49

Dostalam dzis wypowiedzenie dyscyplinarne poniewaz nie zglosilam.sie do pracy we wtorek informując szefa ze zle sie czuje i ze przyjde odrobic w srode jeżeli moge i bede czuc sie lepiej. Ten sie zgodzil poczym w srode wyslalam zwolnienie lekarskie ale od srody do piatku. czy ma podsatwy zeby wystawic mi kundigung . zazbacze ze jestem w ciazy

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2018 - 19:22

Dostalam dzis wypowiedzenie dyscyplinarne poniewaz nie zglosilam.sie do pracy we wtorek informując szefa ze zle sie czuje i ze przyjde odrobic w srode jeżeli moge i bede czuc sie lepiej. Ten sie zgodzil poczym w srode wyslalam zwolnienie lekarskie ale od srody do piatku. czy ma podsatwy zeby wystawic mi kundigung . zazbacze ze jestem w ciazy

A po polsku może? Kundigung?????
Zobaczę że jestem w ciąży?????

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18137 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 lipiec 2018 - 19:26

Ciąża nie zwalnia z obowiązku przychodzenia i świadczenia pracy, ani z właściwego usprawiedliwiania nieobecności.
Tak, może cię zwolnić.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych