Kategorie
Skocz do zawartości

Sprzedaż samochodu firmowego w 2014 r. a korekta VAT


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli przedsiębiorca planuje sprzedaż firmowego samochodu, musi mieć świadomość, że od 1 kwietnia 2014 r. zasady sprzedaży pojazdów wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej po raz kolejny uległy zmianie. Wprowadzono między innymi tzw. system korekt VAT w przypadku sprzedaży pojazdu, w stosunku do którego przysługiwało prawo do odliczenia VAT. Korekty mogą być zarówno oszczędnością dla przedsiębiorcy, jak i nakazywać dopłatę podatku.

 

Powrót do artykułu: Sprzedaż samochodu firmowego w 2014 r. a korekta VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie rozumiem jednej rzeczy w tym przykładzie na końcu. Od sierpnia 2013 do kwietnia 2014 mija 8 miesięcy, a we wzorze: "14 700 zł x 52 (miesiące liczone od nabycia wraz z miesiącem sprzedaży)/60 = 12 740 zł." podana jest liczba 52

 

W takim razie tego VAT'u będzie ciut więcej, jakieś 15290 a nie 4500 zł, dobrze rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W tym przykładzie wszystko jest pokręcone, a szczególnie kwota wyliczonego VAT-u przy zakupie. Od kiedy kwotę podatku liczymy od kwoty brutto w taki sposób, że liczymy 23% x kwota brutto? Jakieś idiotyzmy ktoś tu wypisuje! W podanym tu przykładzie różnica wynosi jakieś drobne 3.870 zł ! Żenada !!!!!! I to nie pierwszy raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...