Kategorie
Skocz do zawartości

Działalność gospodarcza na próbę


Rekomendowane odpowiedzi

Na najbliższym posiedzeniu Sejm zajmie się nowelizacją ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, której celem jest wprowadzenie do polskiego porządku prawnego instytucji umożliwiającej próbne podjęcie działalności gospodarczej.

 

Powrót do artykułu: Działalność gospodarcza na próbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Możesz zarejestrować działalność gospodarczą na próbę.

 

Jak założyć "Firmę na próbę"?

 

Jeżeli nie masz pewności co do stabilności swoich przychodów z biznesu i nie stać cię na ponoszenie kosztów związanych z ubezpieczeniem lub po prostu nie chcesz z niego korzystać to postępuj wg poniższej instrukcji.

Rejestrując działalność gospodarczą jako osoba fizyczna w CEIDG.gov.pl od razu możesz zaznaczyć opcję zawieszenia działalności. Informacja ta jest automatycznie przekazywana do Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Osoba, która figuruje w CEIDG lecz faktycznie nie rozpoczęła wykonywania działalności, nie podlega ubezpieczeniom społecznym i w konsekwencji nie ma obowiązku przekazania do ZUS formularza ZUS ZUA (zgłoszenie do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego), bądź ZUS ZZA (zgłoszenie tylko ubezpieczenia zdrowotnego). Do ZUS należy się udać w terminie 7 dni od rozpoczęcia działalności gospodarczej tj. od daty wskazanej we wniosku o wznowienie działalności gospodarczej.

 

Wszystkich informacji szukaj na stronie CEIDG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...