Kategorie
Skocz do zawartości

Kiedy należy ogłosić upadłość?


Admin Infor.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Czy mogłabym prosić o informację czy pierwszy wspomniany w w/w artykule pt. Kiedy należy ogłosić upadłość, przykład dotyczący stanu niewypłacalności, a więc (cyt):

"Po pierwsze, ze stanem niewypłacalności mamy do czynienia wówczas, gdy dłużnik nie wykonuje swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych. (...) Wystarczy bowiem, że dłużnik opóźni się z zapłatą co najmniej dwóch należności (np. dwóch faktur) względem dwóch wierzycieli, aby został uznany za niewypłacalnego w rozumieniu Prawa upadłościowego. (...) brzmienie tego przepisu jest kategoryczne i niespłacanie więcej niż jednego długu skutkuje powstaniem niewypłacalności, choćby opóźnienie i wartość długów były niewielkie. "

czy w/w przykład stanu niewypłacalności dotyczy wylącznie osób fizycznych prowadzących indywidualną działalność gospodarczą?

Czy może dotyczy też Sp. z o.o.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Świadczymy usługi w zakresie prawa upadłościowego oraz restrukturyzacji zadłużenia od kilku lat. Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej obszar praktyki się rozszerzył. Doradzamy nie tylko przy procesie wszczęcia postępowania upadłościowego ale również doradzamy jak prowadzić już wszczęte postępowania upadłościowe i naprawcze.

Świadczymy pomoc zarówno na rzecz wierzycieli jak i dłużników krajowych. Reprezentujemy klienta na wszystkich etapach postępowania upadłościowego lub postępowania naprawczego.

 

www.icta.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...