Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Prowadzenie kart ewidencji czasu pracy – 10 praktycznych wskazówek


wróć do serwisu Kadry 22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

  Zaawansowany użytkownik

 • Administratorzy forów
 • 516779 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 07:26

Prowadzenie ewidencji czasu pracy dla wszystkich zatrudnionych pracowników jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Jakie są zasady prowadzenia kart ewidencji czasu pracy kierowcy? Poniżej przedstawiamy 10 praktycznych wskazówek.

Powrót do artykułu: Prowadzenie kart ewidencji czasu pracy – 10 praktycznych wskazówek

#2 Guest_Ania

Guest_Ania
 • Goście

Napisano 19 styczeń 2015 - 11:03

My używamy tego programu www.luminum.pl/czaspracy_funkcjonalnosc.php i sprawdza się dobrze, połączonego z systemem urlopowym, więc mamy wszystko w jednym.

#3 Guest_Pat267

Guest_Pat267
 • Goście

Napisano 26 czerwiec 2015 - 14:22

W mojej firmie korzystam z programu Biosys zarówno do ewidencji czasu pracy, jak i kontroli, urlopów, rozliczeń itd. Odkąd go mamy szczególnie zadowolona jest księgowa.

#4 Guest_cd

Guest_cd
 • Goście

Napisano 02 marzec 2016 - 09:13

Wstretne reklamowe komentarze tych programów

#5 Guest_Jacek K.

Guest_Jacek K.
 • Goście

Napisano 17 marzec 2016 - 11:19

U nas funkcjonuje Inewi - rozliczane abonamentowo w zależności od liczby pracowników. Rozwiązaliśmy odwieczne problemy z urlopem - każdy pracownik widzi, kiedy inni planują swój urlop, dzięki czemu można się dostosować.

#6 Guest_katja822

Guest_katja822
 • Goście

Napisano 27 wrzesień 2016 - 13:00

Bardzo dobry program do ewidencji od firmy Biosys założyli w mojej pracy. jest prosty w obsłudze i bezproblemowy

#7 Guest_Mike

Guest_Mike
 • Goście

Napisano 20 październik 2016 - 22:04

Witam,

Gdzie jest napisane (rozporządzenie??) jak dokonywać korekt w karcie ewidencji czasu pracy pracownika. Np.: przekreślenie, czytelny podpis, kolorem czerwonym itp., itd.

Proszę o odpowiedź.#8 Guest_Martyna

Guest_Martyna
 • Goście

Napisano 26 październik 2016 - 08:27

Czy posiadając program kadrowy z planem pracy, urlopami itd nalezy dodatkowo wypełniac papierowe karty pracy?#9 Guest_kadrowa

Guest_kadrowa
 • Goście

Napisano 02 grudzień 2016 - 10:09

Czy jeżeli pracownik wypełni błędnie lub w sposób niepełny kartę czasu pracy w systemie elektronicznym, to czy obowiązkiem pracodawcy jest "pilnowanie" pracownika i dokonywanie korekt (czy też pracownik robi to na własną odpowiedzialność)? Np. jest niedoczas w systemie (pracownik lub jego przełożony dla osób fizycznych nie uzupełnił całej karty czasu pracy), to czy pracodawca musi "pilnować" pracownika, żeby to skorygował?

#10 Guest_arkadiusz

Guest_arkadiusz
 • Goście

Napisano 28 luty 2017 - 22:26

W firmie mamy elektroniczny rejestrator czasu pracy generix i dzięki temu wszystko mamy zapisywane w systemie. Nie ma potem problemu z rozliczeniem bo realnie wszystko widać i jest to przejrzyste. Oczywiście na początku nikomu się nie podobało tkie rozwiązanie ale dzięki temu łatwiej uniknąć nieporozumień

#11 Guest_Xapp

Guest_Xapp
 • Goście

Napisano 29 maj 2017 - 11:19

Zarządzaj swoimi pracownikami www.xapp.pl

#12 Guest_Artur

Guest_Artur
 • Goście

Napisano 26 czerwiec 2017 - 15:02

Polecam używanie internetowych aplikacji do ewidencji czasu pracy jak Timepot.io Pracownicy sami je uzupełniają, wpisując ile czasu spędzili pracując nad danym zadaniem. Dzięki temu pracodawca na zawsze podgląd do tej ewidencji, może ją zmieniać, ma dostęp do historii, może drukować raporty czasu pracy dla dowolnego pracownika i dowolnego projektu. To doskonałe narzędzie do tego, żeby lepiej zrozumieć co się dzieje w firmie. Timepot ma dodatkowo możliwość dodawania urlopów i informuję pracodawcę/kierownika, kiedy pracownik bierze urlop. Urlopy wyświetlają się na jednym kalendarzu dostępnym dla wszystkich - to bardzo ułatwia planowanie pracy.

#13 Guest_pracownik biurowy

Guest_pracownik biurowy
 • Goście

Napisano 30 listopad 2017 - 17:08

Czy jeśli przy wejściu do biura jest rejestrator, to jest to oficjalny weryfikator czasu pracy? Czy maznaczenie, że np. w przypadku dużego "open office", nim pracownik dojdzie do swojego miejsca pracy minie kolejne kilka minut, nim znajdzie się na swoim stanowisku, nim przełożony też będzie mógł zaobserwować jego przybycie? Podobna kwestia z wyjściem.

#14 Edzia

Edzia

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 7101 postów
 • LokalizacjaKresy

Napisano 30 listopad 2017 - 18:00

Moim zdaniem tak

#15 Guest_Marta

Guest_Marta
 • Goście

Napisano 09 kwiecień 2018 - 10:41

Polecam sprawdzić system www.newhr24.pl , który nie tylko pozwala na rejestrację czasu pracy pracowników ale również służy do rozliczania delegacji oraz składania i rozliczania urlopów. Bardzo przydatne narzędzie, które w łatwy i szybki sposób ułatwi pracę w firmie :)

#16 Guest_Mirek

Guest_Mirek
 • Goście

Napisano 05 lipiec 2018 - 11:35

Najwygodniejszym sposobem prowadzenia ewidencji czasu pracy jest elektroniczna rejestracja czasu pracy. Sam fakt prowadzenia takiej ewidencji nie oznacza jednak że jest to oficjalna lista obecności. Można jednocześnie prowadzić starą "papierową' LP i elektroniczną, np. bardzo dobry rejestrator Bluetek AC091, w celu szybkiej weryfikacji zgodności godzin z papierem. W przypadku kontroli to pracodawca wybiera jaka lista obowiązuje.

#17 Bluetek

Bluetek

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 3 postów

Napisano 12 lipiec 2018 - 10:27

Czy jeśli przy wejściu do biura jest rejestrator, to jest to oficjalny weryfikator czasu pracy? Czy maznaczenie, że np. w przypadku dużego "open office", nim pracownik dojdzie do swojego miejsca pracy minie kolejne kilka minut, nim znajdzie się na swoim stanowisku, nim przełożony też będzie mógł zaobserwować jego przybycie? Podobna kwestia z wyjściem.

Dlatego właśnie rejestrator należy instalować jak najbliżej miejsca wykonywania pracy. W małych firmach nie ma to wielkiego znaczenia, ale już na przykład w wielkich manufakturach produkcyjnych ma to ogromny wpływa na liczony czas pracy.

Gdy instalujemy system RCP w większej firmie to zazwyczaj nie kończy się na jednym rejestratorze tylko na kilku.

Przy wejściu instalujemy http://www.bluetek.p...rol/m-f131.html które otwierają nam kołowrotki i rejestrują czas wejścia (ale nie startują zegaru czasu pracy). Następnie pracownik się przebiera, je kanapkę pije kawę itepe. Gdy jest już gotowy do roboty to idzie na hale produkcyjna i tam na wejściu jest kolejny rejestrator np.: http://www.bluetek.p...cy/a-c020t.htmli dopiero on startuje zegar czasu pracy. Analogicznie dzieje się przy wyjściu.

 

Jeśli chodzi o koszt to za dwa rejestratory klient zapłaci 2000zl, przy 30 pracownikach zwróci się to w 1-2 mce.#18 Werka3333

Werka3333

  Nowy użytkownik

 • Członkowie
 • Pip
 • 5 postów

Napisano 26 wrzesień 2018 - 10:47

Niezwykle interesujący program do rejestracji czasu pracy jest dostępny na http://infinite.pl/o...finite-rcp.html:) Polecam się zapoznać z tą propozycją ;)


To, co najciekawsze, przychodzi niespodziewane.


#19 Guest_Mirosław

Guest_Mirosław
 • Goście

Napisano 04 luty 2019 - 14:54

u mnie w firmie już od dawna pracownicy mają magnetyczne karty z firmy Cardon i to dzięki nim mogę kontrolować, czy ktoś czasem nie spóźnia się do pracy. Jestem bardzo zadowolony z takiego rozwiązania.Co do kart to są one porządne wykonane więc na wiele lat posłużą pracownikom

#20 Guest_AAA

Guest_AAA
 • Goście

Napisano 29 marzec 2019 - 12:27

Proste pytanie. pracownik skorzystał z dnia na żądanie w dniu powszednim . czy w ecp zaznaczam oprócz U również 8 godzin ? (tak nadal ma niewykorzystany urlop)Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych