Skocz do zawartości

Zdjęcie

Składki pracownika prowadzącego równocześnie działalność

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197364 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 05:42

Jakie są zasady opłacania składek ubezpieczeniowych przez pracownika prowadzącego działalność gospodarczą?

Powrót do artykułu: Składki pracownika prowadzącego równocześnie działalność

#2 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 15 maj 2015 - 10:31

Witam. A co wsytuacji gdy będąc na 3/4 etatu w roku 2013 moja pensja się nie zmieniła a minimalna stawka wzrosła a cały czas do roku 2015 prowadziłam działalność gospodarczą dopłacając tylko składkę zdrowotną. Dopiero teraz Zus się zorientował ( i ja też) że nie mogłam prowadzić działalności opłacając tylko składkę zdrowotną i każe mi dopłacić za ten okres 15 tyś. zł. Jak to wygląda od strony prawnej? Będę bartdzo wdzięczna za odpowiedź.

#3 Mar-Tax

Mar-Tax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 694 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 20 maj 2015 - 11:40

Przepis jest jasny. Jeśli nie osiągała pani przynajmniej płacy minimalnej na etacie, to z DG należało poza składką zdrowotną opłacać jeszcze przynajmniej emerytalną, rentową i na FP. Roszczenie ZUSu jest oczywiście zasadne.

"Mar-Tax" Biuro Rachunkowe Jelenia Góra

http://martax.jgora.pl

https://www.facebook.com/biuro.martax

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2018 - 08:55

A czy mogę prowadząc działalność gospodarczą (jeszcze składki preferencyjne) i będąc zatrudniona na umowę o pracę oraz osiągając przynajmniej minimalne wynagrodzenie zadeklarować chęć opłacania składek społecznych samodzielnie przy jednoczesnym zwolnieniu z nich pracodawcy?Po prostu wiem,że zarobię na ten ZUS i chcę odciążyć pracodawcę od kosztów mojego zatrudnienia.

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12510 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 styczeń 2018 - 23:21

Nie ma możliwości zrezygnowania z oskładkowania umowy o pracę. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych