Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie dochody dziecka pozwolą na wspólne rozliczenie z samotnym rodzicem?

wróć do serwisu Księgowość 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197996 postów

Napisano 25 czerwiec 2014 - 01:56

Wspólne rozliczenie PIT-a osób samotnie wychowujących dzieci z tymi dziećmi jest możliwe nawet wtedy, gdy dziecko osiąga wysokie dochody. Rodzic może się rozliczyć z dzieckiem np. wtedy, gdy osiąga ono dochody z najmu mieszkania czy z lokat bankowych.

Powrót do artykułu: Jakie dochody dziecka pozwolą na wspólne rozliczenie z samotnym rodzicem?

#2 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 18 marzec 2017 - 14:01

Bardzo proszę o informację. Moja 21 letnia córka w czerwcu 2016 roku zakończyła naukę i od lipca 2016 roku podjęła pracę (w 2016r. zarobiła powyżej 3089zł). Czy w tej sytuacji za pół roku 2016 mogę odliczyć ulgę z tytułu samotnego rodzica?

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13428 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 marzec 2017 - 20:09

nie możesz 

#4 Pawelo

Pawelo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 11:26

Bardzo prosze o informacje czy moge wspolnie z 8 letnia corka rozliczyc PIT 37.

Jestem rozwodnikiem, mam prawa rodzicielskie, dochody 180 tys. W wyroku rozwodowym jest wskazane miejsce zamieszkania maloletniej corki wraz z matka. Faktycznie corka mieszkala z matka 2 lata, ale od 2016 mieszka ze mna.

Z ex-zona uzgodnilismy ze za 2016 wspolnie rozlicze sie z corka, a ex-zona skorzysta z ulgi na dziecko.

Czy taka zmiana w rozliczaniu moze byc kwestionowana przez US? na jakiej podstawie?

Czy I czego moze zadac ode mnie US?

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13428 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 marzec 2017 - 22:12

"Z ex-zona uzgodnilismy ze za 2016 wspolnie rozlicze sie z corka, a ex-zona skorzysta z ulgi na dziecko." - tu widzę pewną sprzeczność. Bo skoro chcesz się  rozliczyć jako samotny ojciec, to dziwnie wyglądałoby odliczenie ulgi na dziecko przez matkę. 

Ale spróbuj zadać pytanie w informacji podatkowej, albo w US.

Aczkolwiek moim zdaniem nie ma pewności, że otrzymasz prawidłową odpowiedź. 

#6 Pawelo

Pawelo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 23:21

Spytam
Wg mnie to że ex-zona skorzysta z ulgi na dziecko a ja rozliczenia się z dzieckiem, to nie powinno być kwestionowane. To dwa różne Przywileje, nie wykluczające się.

Bardziej martwię się, że US będzie kwestionować moje prawo do wspólnego rozliczenia wraz z dzieckiem z którym mieszkam, argumentując, że w akcie rozwojowym wskazane jest miejsce zamieszkania wraz z matką. Czy ktoś ma takie doświadczenia?

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 16:55

który pit trzeba wypełnić, jeśli dziecko osiągnęło dochód nieprzekraczający limitu?

#8 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13428 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 styczeń 2019 - 20:30

pewnie PIT-37, ale zależy z jakiego źródła ma ten dochód 

#9 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 22:30

Witam. Piszę z zapytaniem. Dziecko uczy się i pracuje. Osiągnęło dochód 9695.00 (pit 11 poz.6) jestem matką samotnie wychowujaca. Czy przysługuje mi ulga prorodzinna?

#10 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 22:32

Do pytania wyżej dziecko nie ukończyło 25 lat

#11 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13428 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 13 luty 2019 - 22:46

nie masz prawa do ulgi na dziecko ani do rozliczenia jako samotna matka 

#12 Guest_wkurzona

Guest_wkurzona
  • Goście

Napisano 17 luty 2019 - 21:05

To jest niesprawiedliwe, nie dostawałam alimentów od ojca dziecka, nie przysługiwały mi również z funduszu alimentacyjnego, trudno się dziwić, żeby je dostać dochód w rodzinie na osobę nie powinien przekroczyć CAŁYCH 725,00 zł, nie wiadomo co z tym zrobić i na co ma starczyć, więc tyram, ponad 8 godzin prawie codziennie,uczciwie nie na lewo, pracodawca odprowadza ode mnie wszystkie podatki, nie pamiętam kiedy ostatni raz byłam na urlopie.Moja córka podjęła w zeszłym 2018 roku pracę i osiągnęła dochód w zawrotnej wys. 4.822,00 zł, więc rozliczając się bez niej wyszło mi do dopłaty 1.200,00 zł. Państwo karze mnie i moje dziecko za to że jestem operatywna, pracowita. Jest nie do pojęcia dla mnie że nie ma górnej granicy w wypłacaniu 500 +, znam prawników i nie tylko, którzy zarabiają duże pieniądze i dostają 500 zł na kolejne dziecko, i co ja osoba samotnie wychowująca mam sponsorować takich ludzi albo tych którzy produkują kolejne dzieci żeby żyć z 500+,czuje się jak frajer, nie chcę pieniędzy od Państwa tylko możliwości rozliczenia się córką do czasu ukończenia przez nią nauki, bo i tak prowadzimy wspólne gospodarstwo i ją utrzymuję, więc z automatu dochód dzieli się na 2 osoby to takie proste do ogarnięcia.

#13 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 17 marzec 2019 - 00:03

Czyli renta rodzina sie nie2 liczy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy