Kategorie
Skocz do zawartości

Jakie dochody dziecka pozwolą na wspólne rozliczenie z samotnym rodzicem?


Rekomendowane odpowiedzi

Wspólne rozliczenie PIT-a osób samotnie wychowujących dzieci z tymi dziećmi jest możliwe nawet wtedy, gdy dziecko osiąga wysokie dochody. Rodzic może się rozliczyć z dzieckiem np. wtedy, gdy osiąga ono dochody z najmu mieszkania czy z lokat bankowych.

 

Powrót do artykułu: Jakie dochody dziecka pozwolą na wspólne rozliczenie z samotnym rodzicem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Bardzo proszę o informację. Moja 21 letnia córka w czerwcu 2016 roku zakończyła naukę i od lipca 2016 roku podjęła pracę (w 2016r. zarobiła powyżej 3089zł).

Czy w tej sytuacji za pół roku 2016 mogę odliczyć ulgę z tytułu samotnego rodzica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o informacje czy moge wspolnie z 8 letnia corka rozliczyc PIT 37.

Jestem rozwodnikiem, mam prawa rodzicielskie, dochody 180 tys. W wyroku rozwodowym jest wskazane miejsce zamieszkania maloletniej corki wraz z matka. Faktycznie corka mieszkala z matka 2 lata, ale od 2016 mieszka ze mna.

Z ex-zona uzgodnilismy ze za 2016 wspolnie rozlicze sie z corka, a ex-zona skorzysta z ulgi na dziecko.

Czy taka zmiana w rozliczaniu moze byc kwestionowana przez US? na jakiej podstawie?

Czy I czego moze zadac ode mnie US?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Z ex-zona uzgodnilismy ze za 2016 wspolnie rozlicze sie z corka, a ex-zona skorzysta z ulgi na dziecko." - tu widzę pewną sprzeczność. Bo skoro chcesz się  rozliczyć jako samotny ojciec, to dziwnie wyglądałoby odliczenie ulgi na dziecko przez matkę. 

 

Ale spróbuj zadać pytanie w informacji podatkowej, albo w US.

Aczkolwiek moim zdaniem nie ma pewności, że otrzymasz prawidłową odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytam

Wg mnie to że ex-zona skorzysta z ulgi na dziecko a ja rozliczenia się z dzieckiem, to nie powinno być kwestionowane. To dwa różne Przywileje, nie wykluczające się.

 

Bardziej martwię się, że US będzie kwestionować moje prawo do wspólnego rozliczenia wraz z dzieckiem z którym mieszkam, argumentując, że w akcie rozwojowym wskazane jest miejsce zamieszkania wraz z matką. Czy ktoś ma takie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
Gość wkurzona
To jest niesprawiedliwe, nie dostawałam alimentów od ojca dziecka, nie przysługiwały mi również z funduszu alimentacyjnego, trudno się dziwić, żeby je dostać dochód w rodzinie na osobę nie powinien przekroczyć CAŁYCH 725,00 zł, nie wiadomo co z tym zrobić i na co ma starczyć, więc tyram, ponad 8 godzin prawie codziennie,uczciwie nie na lewo, pracodawca odprowadza ode mnie wszystkie podatki, nie pamiętam kiedy ostatni raz byłam na urlopie.Moja córka podjęła w zeszłym 2018 roku pracę i osiągnęła dochód w zawrotnej wys. 4.822,00 zł, więc rozliczając się bez niej wyszło mi do dopłaty 1.200,00 zł. Państwo karze mnie i moje dziecko za to że jestem operatywna, pracowita. Jest nie do pojęcia dla mnie że nie ma górnej granicy w wypłacaniu 500 +, znam prawników i nie tylko, którzy zarabiają duże pieniądze i dostają 500 zł na kolejne dziecko, i co ja osoba samotnie wychowująca mam sponsorować takich ludzi albo tych którzy produkują kolejne dzieci żeby żyć z 500+,czuje się jak frajer, nie chcę pieniędzy od Państwa tylko możliwości rozliczenia się córką do czasu ukończenia przez nią nauki, bo i tak prowadzimy wspólne gospodarstwo i ją utrzymuję, więc z automatu dochód dzieli się na 2 osoby to takie proste do ogarnięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Córka ur.08.2001(20 lat w tym roku),uczy się,przez wakacje zarobiła 4100,ja od 19 lat wychowuję ją sama,alimentów ojciec nie płaci,na fundusz nie łapię się, będąc zatrudniona na najniższą krajową,ulgi też nie ...prorodzinne państwo!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...