Skocz do zawartości

Raport kasowy

wróć do serwisu Księgowość 16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Daria

Guest_Daria
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2012 - 09:43

Rozpoczęłam pracę w jb. Będę zajmować się kasą. Pod raportem kasowym są podpięte dokumenty. No i. Podpięte jest KW na wypłatę wynagrodzeń 2 pracowników. Jedno KW na kwotę dwóch wynagrodzeń. Podpis osoby wypłacającej i nie ma podpisu otrzymującej. W treści LP nr.. wynagrodzenia. Listy plac podpisane przez pracowników z datą są u osoby naliczającej wygrodzenia. Tak może być?

#2 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 20 czerwiec 2012 - 09:48

NieTeraz pod raportem powinna znaleźć się własnie ta lista płac

#3 Guest_Daria

Guest_Daria
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2012 - 09:52

Oryginał?

#4 Guest_Daria

Guest_Daria
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2012 - 09:53

Agnieszko co miałaś na myśli "teraz "?

#5 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2012 - 10:05

jeżeli w polityce rachunkowości czy w instrukcji kasowej masz napisane,że orginały list płac z podpisem kwitowania gotówki są w komórce płacowej a do raportu kasowego dajesz PK czy KW gdzie piszesz"oryginał listy płac nr...w dokumentacji płacowej" to uważam że nie trzeba podpinac oryginału listy, bo lepiej mieć je razem-ja tak robię

#6 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3600 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 20 czerwiec 2012 - 10:07

Tak musi być w raporcie,dokumentem pod raport jest KW,a listy płac wpina sie w oddzielnym segregatorze,ich przechwywalność jest dłuższa niż dokumentów ksiegowych.

#7 Guest_Daria

Guest_Daria
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2012 - 10:23

Jest KW - tylko jedno zbiorcze i nic więcej. Nie ma dla każdego oddzielnie.Na nim wartość dwóch wynagrodzeń, a w treści KW jest nr lisy- wynagrodzenia. Nie ma na KW podpisu osób otrzymujących, ani ich nazwisk. Podpis jest kasjerki.

#8 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 20 czerwiec 2012 - 10:37

"Teraz" to znaczy,że pod raport i KW (które nie ma podpisów) podpinasz listę płac z podpisami albo piszesz na KW,że lista płac o nr... znajduje się......Chyba ze wynika to z polityki rachunkowości co robicie z listami płac

#9 Guest_Daria

Guest_Daria
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2012 - 10:40

DZIĘKUJĘ KOCHANE PANIE.

#10 Guest_ups...

Guest_ups...
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2012 - 09:58

Witam,piszę, bo mam problem właśnie z raportem kasowym. Co prawda ja go nie robię, ale wydaje mi się, że jest źle robiony. Czy mogłabym liczyć na podpowiedź jak powinna wyglądać cała procedura robienia raportów kasowych. Zaznaczę, że na początku roku w naszej jednostce pobierane jest pogotowie kasowe (500,00 zł). Raporty kasowe - miesięczne.Pani która prowadzi kasę mając do wypłaty zwrot kosztów podróży (delegacja) po 14 dniach wypłaca określoną kwotę i pobiera gotówkę z banku, czy tak być powinno....

#11 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 10:05

Jest dobrze, uzupełnia pogotowie kasowe, które jest ustalone z pewnością do tego celu, zapewne pobiera w konkretnym § 4410 lub 4420 i w takim § wypłaca.Co w/g ciebie jest źle?

#12 Guest_ups...

Guest_ups...
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2012 - 10:19

Czyli wychodzi na to, że jeśli mija termin wypłaty delegacji, wówczas trzeba biec do banku po pieniążki??? W raporcie w pozycji Data jest data pobrania pieniążków z kasy, a nie data wpływu faktury. Tak być powinno???

#13 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 10:24

Nie wiem o jakiego "haka" ci chodzi, ale po co kasjer ma biec do banku jesli ma stały poziom pogotowia i nic nie wypłacił.?
Jak wypłaci, uzupełni pogotowie aby mieć na następne wypłaty.
Raport ma dwie daty, data pobrania gotówki z banku i data wypłacenia tej gotówki, nie ma znaczenia kiedy i kto złożył FV czy delegację, ale ma znaczenie data "Przychodu" i "Rozchodu" tej gotówki z kasy - więc w twojej kasie jest prawidłowo
Coś jeszcze?

#14 Guest_ups...

Guest_ups...
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2012 - 10:44

w poprzedniej kontroli zarzucono nam "nieprzestrzeganie przez kasjera bieżącego prowadzenia RK przez nieujmowanie w nich operacji gospodarczych w dniu, w którym zostały dokonane tj. RK za okres od 30 d0. 06 - pod datą 30.06 ujęto rozchód gotówki, zaś na dokumencie źródłowym (delegacja) odbiór gotówki został potwierdzony w dn. 09.06" jak to rozumieć??? nadmieniam, że raport wydatkowy jest robiony jeden w miesiącu

#15 Agnieszka

Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3608 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 11:08

Albo ty mnie nie rozumiesz, albo ja ciebie
Najpierw piszesz o "złożeniu" dokumentu do kasy, Cytuję:"data pobrania pieniążków z kasy, a nie data wpływu faktury"
Teraz z kolej piszesz o wydaniu, rozchodzie gotówki.

To jak data wpływu dokumentu czy data wypłaty?

RK może byc za cały m-c, za tydzień,dekadę jak kierownik jednostki ustali.

Raport za 1-06 - 30.06,
pobranie gotówki z banku "Przychód" do kasy np 2.06
wypłata delegacji "Rozchód" z kasy np.10.06

#16 Guest_Martyna

Guest_Martyna
  • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 09:49

dzień dobry, mam pytanie - podjęłam gotówkę z banku czekiem i otworzyłam raport kasowy wydatkowy, następnego dnia znowu podjęłam gotówkę z banku i dopiero wtedy zamknęłam ten jeden raport, jak to się ma do księgowania tych dokumentów przez księgową...

#17 Guest_raf

Guest_raf
  • Goście

Napisano 24 październik 2019 - 09:30

dzień dobry, mam pytanie - podjęłam gotówkę z banku czekiem i otworzyłam raport kasowy wydatkowy, następnego dnia znowu podjęłam gotówkę z banku i dopiero wtedy zamknęłam ten jeden raport, jak to się ma do księgowania tych dokumentów przez księgową...

nie widze problemu z ksiegowaniem

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych