Kategorie
Skocz do zawartości

Jakie skutki ma cesja leasingu


Rekomendowane odpowiedzi

Przepisy podatkowe nie zabraniają cesji umowy leasingu. Nie regulują jednak skutków takiej cesji. Zgodnie z wykładnią Ministra Finansów cesja umowy leasingu oznacza konieczność sprawdzenia, czy na dzień jej dokonania przekazana „pozostała” część umowy spełnia wymogi uznania za podatkową umowę leasingu.

 

Powrót do artykułu: Jakie skutki ma cesja leasingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Od 1 stycznia 2013 roku przepisy umożliwiają cesję umów leasingu.Pojawiły się zapisy wskazujące, że w przypadku zmiany strony umowy dokonanej w trakcie trwania podstawowego okresu leasingu, podatkowe rozliczanie takiej umowy odbywać się będzie tak, jakby się nic nie zmieniło. Należy podkreślić, że przy okazji zmiany stron umowy nie powinno dojść do zmiany innych jej postanowień (np.: skrócenie lub wydłużenie okresu, przeliczenie wartości rat leasingowych, itp.), w przeciwnym razie taka umowa zostanie potraktowana jako zupełnie nowa. Co za tym idzie musi być zawarta na okres minimum 40% czasu normatywnej amortyzacji przedmiotu leasingu oraz opiewać na jego wartość rynkową. Cesja umowy leasingu procesowana jest w Autoryzowanej Stacji Obsługi, gdzie podpisana została pierwotna umowa. Aktualny koszt wykonania znajduje się w Tabeli Opłat i Prowizji. Przepisanie kontraktu zachowuje ten sam okres oraz wysokość rat miesięcznych, a procesowanie odbywa się nie później niż na sześć miesięcy przed końcem.

to jest to co znalazłem na stronie Toyota Bank w sprawie cesji leasingu 

Nie ma większego problemu w tym procesie i nie widzę, żadnych ubocznych skutków przeprowadzenia takiej cesji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Cesja leasingu została rzeczywiście usankcjonowana w prawie. Cesji nie traktuje się jak zmiany w umowie leasingowej. Dla leasingobiorców chcących "pozbyć się" leasingu pozostaje jedynie wybór miejsca w którym zaprezentują swoją "ofertę". Profesjonalnym miejscem w którym można opisać, ale również dowiedzieć się jak to zrobić, jest www.cesjaleasingu.pl To portal przystosowany właśnie do cesji leasingu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...