Kategorie
Skocz do zawartości

Wnioski o rentę można składać wielokrotnie


Admin Kadry
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawomocny wyrok wydany w sprawie odmowy przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy nie zamyka ubezpieczonemu drogi do ponownego złożenia wniosku o to świadczenie. Muszą jednak być przedłożone nowe dowody, a wnioskodawca musi spełniać wszystkie ustawowe warunki nabycia prawa do renty.

 

Powrót do artykułu: Wnioski o rentę można składać wielokrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trzeba ponownie złożyć wniosek o przyznanie renty chorobowej oraz zaświadczenie o stanie zdrowia druk ZUS N-9 wystawione przez lekarza prowadzącego chorobę oraz inne dokumenty potwierdzające proces leczenia (kart informacyjne,wyniki badań lekarskich )dokumenty można złożyć 60 dni przed terminem zakończenia obecnej renty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Na rentę socjalną też można składać wielokrotnie wniosek? po jakim upływie czasu od zabrania renty można ubiegać się o nią?

Możesz wtedy, kiedy ustała przyczyna zabrania Ci renty. Np. zabrali Ci rentę, bo stwierdzili, że jesteś zdrowa, a Ty zachorowałaś ponownie i nie możesz pracować, wtedy składasz wniosek i wykazujesz nowe okoliczności przyznania renty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nieuleczalnie chora od urodzenia dla zusu jestem za mało chora żeby była całkowita,niezdolność do pracy jestem chora od urodzenia na porażenie mózgowe dziecięce z niedowladem prawej strony ciała zus stwierdził że niedowladem ten nie jest tak duży żeby podjąć jakakolwiek prace tego nie da się wyleczyć, jestem również po,udarze,niedokrwiennym w fazie plodowym. W czasie renty nikt nie chciał nawet przyjąć moje cv a co dopiero zatrudnić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marta po raz 3

Przypomniałam sobie jeszcze taką rzecz dostałam Nie jest pani całkowicie niezdolna do pracy Orzecznik i Komisja Zus Zus na podstawie Komisji odmowa przyznania renty socjalnej. I w tym postępowaniu mogę składac ponowny wniosek o rente po 5 latach pobierania (jezeli stan się pogorszy) czy muszę odwołać się do sądu i po wyroku sądu jak orzeknie ze nadal jestem zdolna do pracy .. i dopiero po sądzie jak stan się pogorszy ?

BŁAGAM POMÓŻCIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałam sobie jeszcze taką rzecz dostałam Nie jest pani całkowicie niezdolna do pracy Orzecznik i Komisja Zus Zus na podstawie Komisji odmowa przyznania renty socjalnej. I w tym postępowaniu mogę składac ponowny wniosek o rente po 5 latach pobierania (jezeli stan się pogorszy) czy muszę odwołać się do sądu i po wyroku sądu jak orzeknie ze nadal jestem zdolna do pracy .. i dopiero po sądzie jak stan się pogorszy ? BŁAGAM POMÓŻCIE

Jakiej pomocy oczekujesz od nas, internautów? Jeśli nie dostałaś renty, masz prawo odwoływać się do sądu, po każdej odmownej decyzji ZUS-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...