Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasiłek dla bezrobotnej w ciąży

wróć do serwisu Kadry 14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516177 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 21:20

Bezrobotna w ciąży może liczyć na zasiłek dla bezrobotnych, który jest wydłużany o czas przez jaki przysługiwałby jej, zgodnie z przepisami kodeksu pracy, zasiłek macierzyński. Należy jednak zaznaczyć, że chodzi tu o przypadek, kiedy w ciążę zachodzi kobieta pobierająca już zasiłek.

Powrót do artykułu: Zasiłek dla bezrobotnej w ciąży

#2 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 10 marzec 2015 - 18:31

Witam, a co w przypadku, kiedy mam okres wypowiedzenia do 14 lutego a 10 marca dowiedziałam się, że jestem w ciąży , zaszłam w ciąże w trakcie trwania okresu 2 tygodniowego wypowiedzenia- umowa na czas okreslony do 10/2015- czy pracodawca zgodnie z prawem musi cofnąc wypowiedzenie i przedłuzyć umowę do dnia porodu czy do końca trwania umowy?

#3 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 10 marzec 2015 - 19:10

Gwarancja Cię nie ominie. Zajście w ciąże w okresie wypowiedzenia uprawnia Cię do przedłużenia zatrudnienia u pracodawcy. Musisz powiadomić pisemnie pracodawcę o nieskuteczności wypowiedzenia.

#4 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2015 - 08:56

Będąc w 8 miesiącu ciąży moja umowa na czas zastępstwa ulega rozwiązaniu, w związku z tym powinnam zarejestrować się w urzedzie pracy - czy przysługuje mi zasilek dla bezrobotnych? (teoretycznie kobieta w 8 m-cu ciąży nie jest zdolna do podjęcia pracy, ale mam przepracowany odpowiedni okres aby taki zasiłek uzyskać). Czy należy mi się takie świadczenie w zaawansowanej ciąży i czy będzie przedlużone o okres zasiłku macierzyńskiego?

#5 Guest_Alona

Guest_Alona
  • Goście

Napisano 12 marzec 2016 - 14:02

Chciałbym zapytać jak jestem w ciozy i straciła pracę alej czekamy na papiery żebym wziąć ślub,mam kartę pobytu,jaka mogę być problema z papierami i czy nie deportuja mnie ze jestem bezrobotna?

#6 Guest_Mariola

Guest_Mariola
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2017 - 12:52

Drogie Panie mam podobna sytuacje jestem w 7 miesiacu ciazy jestem zarejestrowana w urzedzie pracy ale niestety nie wiem czy naleza mi sie jakies pieniazki poniewaz jestem po 3 latach praktyki umowa o prace w celu przygotowania zawodowego .  Moze orientujecie sie cos na ten temat ? czy mogę liczyc na jakis zasilek ? jesli tak to gdzie trzeba sie zglosci ?

#7 Guest_zdesperowana

Guest_zdesperowana
  • Goście

Napisano 25 marzec 2017 - 12:25

a jezeli jestem w ciazy i zarejestrowana jestem w urzedzie pracy ale bez zasil;ku to na co moge liczyc?

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18893 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 marzec 2017 - 15:58

Na tzw.kosiniakowe 1000 ale po urodzeniu

#9 Guest_Jola

Guest_Jola
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2019 - 08:06

Witam jestem w 7 tygodniu ciazy i bd sie rejestrowac jako bezrobotna zeby otrzymac zasilek dla bezrobotnych to mam Od razu zglaszac ciaze czy odczekac

#10 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 28 sierpień 2019 - 14:14

Witam jestem w 7 tygodniu ciazy i bd sie rejestrowac jako bezrobotna zeby otrzymac zasilek dla bezrobotnych to mam Od razu zglaszac ciaze czy odczekac

Ciąża nie ma wpływu na przyznanie zasiłku. Świadczenie przysługuje osobie, która przepracowała rok z co najmniej minimalnym wynagrodzeniem. Do Ciebie należy decyzja, kiedy poinformujesz urząd pracy o ciąży.

#11 Guest_Jola

Guest_Jola
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2019 - 17:14

Rozumiem. Dziekuje

#12 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2019 - 05:24

Witam, jestem w 8 miesiącu ciąży. Właśnie skończyło mi się 6-miesięczne bezrobocie a wraz z nim zasiłek. Co dalej z moim ubezpieczeniem? I czy nie przysługuje mi zasiłek macierzyński? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18893 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 wrzesień 2019 - 06:41

Zasiłek macierzyński przysługuje osobie pracującej.
Po urodzeniu przysługuje ci tzw "kosiniakowe".
Czytaj wyżej

#14 Lidka333

Lidka333

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 wrzesień 2019 - 15:16

Co dalej z moim ubezpieczeniem?

Jako kobieta w ciąży masz prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej w ramach NFZ z samej racji bycia w ciąży:

https://www.infor.pl...-zdrowotne.html

Jeśli o to Ci chodziło.

#15 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 12 wrzesień 2019 - 09:56

Właśnie skończyło mi się 6-miesięczne bezrobocie a wraz z nim zasiłek. Co dalej z moim ubezpieczeniem?

Utrata prawa do zasiłku nie jest równoznaczna z utratą ubezpieczenia zdrowotnego. Ubezpieczenie zdrowotne przysługuje przez cały okres figurowania w rejestrze osób bezrobotnych oraz przez 30 dni od daty wyrejestrowania.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych