Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obniżenie wymiaru czasu pracy pracownicy uprawnionej do urlopu wychowawczego

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515599 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 20:53

Pracownica uprawniona do urlopu wychowawczego wystąpiła z wnioskiem o zmniejszenie wymiaru czasu pracy do 7/8 etatu. Czy w takiej sytuacji należy sporządzić aneks do umowy o pracę i określić w nim nowe warunki zatrudnienia, czy wystarczy sam wniosek pracownicy, na którym pracodawca napisał „wyrażam zgodę” i podpisał się? Czy w takim przypadku należy jej również obniżyć wynagrodzenie proporcjonalnie do etatu? Pracownica będzie korzystała z przerwy na karmienie dziecka. Jak w takim przypadku prowadzić ewidencję czasu pracy? Czy w zestawieniu czasu pracy powinna być uwzględniona 1 godzina na karmienie?

Powrót do artykułu: Obniżenie wymiaru czasu pracy pracownicy uprawnionej do urlopu wychowawczego

#2 Guest_A

Guest_A
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2016 - 17:11

czy w takim przypadku należy pracownikowi obnizyc wymiar urlopu?

#3 Guest_M

Guest_M
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2016 - 08:31

Witam, jestem po urlopie macierzyńskim, całym uzbieranym urlopie wypoczynkowym oraz po miesiącu urlopu wychowawczego, który złożyłam w pełnym wymiarze (na 3 lata). Planuję jednak powrót do pracy na 1/2 etatu od następnego miesiąca, czyli po wykorzystaniu 2 miesięcy urlopu wychowawczego. Chciałam się dowiedzieć, czy po roku (czyli po okresie chronionym) mogę wykorzystać resztę urlopu wychowawczego (czyli te niepełne dwa lata)? Czy też "rezygnacja z urlopu wychowawczego" i przejście na obniżony wymiar czasu pracy kasuje mi resztę uprawnionego urlopu? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2016 - 11:09

Witam, jestem po urlopie macierzyńskim, całym uzbieranym urlopie wypoczynkowym oraz po miesiącu urlopu wychowawczego, który złożyłam w pełnym wymiarze (na 3 lata). Planuję jednak powrót do pracy na 1/2 etatu od następnego miesiąca, czyli po wykorzystaniu 2 miesięcy urlopu wychowawczego. Chciałam się dowiedzieć, czy po roku (czyli po okresie chronionym) mogę wykorzystać resztę urlopu wychowawczego (czyli te niepełne dwa lata)? Czy też "rezygnacja z urlopu wychowawczego" i przejście na obniżony wymiar czasu pracy kasuje mi resztę uprawnionego urlopu? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Pozostałą część urlopu możesz wykorzystać w dowolnym terminie, nic Ci nie przepadnie. Możesz to zrobić do końca roku kalendarzowego, w którym dziecko ukończy 6 rok życia.

#5 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 26 październik 2016 - 20:59

Witam,

Mam pytanie, wróciłam do pracy po urlopie rodzicielskim i zastanawiam się nad skróceniem czasu pracy do 6 h/dziennie, pracuje od 9-17, jeśli złoże wniosek o obniżenie czasu wymiaru pracy to pracodawca będzie mógł ustalać mi godziny pracy, np. od 11-17?, prawdę mówiąc interesuje mnie praca wyłącznie w godzinach od 9-15, bardzo proszę o odpowiedź.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 październik 2016 - 14:03

Witam,

Mam pytanie, wróciłam do pracy po urlopie rodzicielskim i zastanawiam się nad skróceniem czasu pracy do 6 h/dziennie, pracuje od 9-17, jeśli złoże wniosek o obniżenie czasu wymiaru pracy to pracodawca będzie mógł ustalać mi godziny pracy, np. od 11-17?, prawdę mówiąc interesuje mnie praca wyłącznie w godzinach od 9-15, bardzo proszę o odpowiedź.

Godziny pracy musisz uzgodnić z pracodawcą.

#7 Guest_Zosia

Guest_Zosia
  • Goście

Napisano 04 listopad 2016 - 20:25

Witam, Mam pytanie, czy mogę skorzystać z obniżenia wymiaru pracy jeśli moje dziecko za trzy miesiące skończy cztery lata? Po urlopie macierzyńskim nie korzystałam z urlopu wychowawczego i wróciłam do pracy na pełen etat. W opiece nad dzieckiem pomagała mi babcia, niestety ze względów zdrowotnych nie jest w stanie nim się zajmować.

#8 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2017 - 18:28

Witam,

niedługo kończy mi się urlop macierzyński, po którym chcę częściowo wykorzystać urlop wypoczynkowy. Potem chcę wrócić po pracy. Czy przysługuje mi wtedy obniżenie wymiaru pracy do 7/8 etatu oraz 1h na karmienie?

Z góry dziękuję

#9 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 19 maj 2017 - 21:07

Witam, dzisiaj skończył mi się urlop macierzyński dotychczas byłam zatrudniona na cały etat a od jutra będę na 7/8 etatu ponieważ wracam do pracy na niższy wymiar i chciałam się zapytać o urlop wypoczynkowy otóż za 2015 r. posiadam 17 dni 2016 posiadam 26 dni i za 2017 też 26 ( taki mi się wydawało) Rozmawiałam z kadrową i powiedziała że urlop za lata ubiegłe to dzień za dzień a że w 2017 r posiadam 24 dniu urlopu, Nie rozumiem tego. Myślałam że ten zaległy urlop będę miała przeliczny godzinowo ( 17x8 godzin a potem dzielone 7 godzin) Proszę o wyjaśnię i dlaczego za 2017 należy mi się tylko 24 dni?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych