Kategorie
Skocz do zawartości

Użyczony lub wynajęty samochód w firmie. Jak rozliczyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód może być źródłem kosztów w większości firm, dlatego warto wiedzieć, że pod tym względem jest kilka możliwości. Jedną z nich jest użytkowanie do celów firmowych samochodu, którego właścicielem nie jest przedsiębiorca, czyli użyczonego lub wynajętego. Jak w takiej sytuacji rozliczać koszty samochodu?

Powrót do artykułu: Użyczony lub wynajęty samochód w firmie. Jak rozliczyć?

• 3 miesiące temu...
Serdecznie witam. Wynajmuję dwa samochody dostawcze od zaprzyjaźnionej firmy "za przysługę", rozliczamy się po prostu nie w gotówce czy przelewie a na słowo. jak na razie mam do nich zaufanie i wszystko przebiega pomyślnie. teraz zastanawia mnie, czy mogę legalnie podłączac Flotis Go do tych samochodów, żeby rozliczać je z kilometrówki, tzn pracowników którzy nimi jeżdżą, mimo że to nie moje auta. Jak to wygląda z tego typu urządzeniami GPS montowanymi w nie własnościowych pojazdach? Nawigację, być może tomtom również chciałbym podłączyć dodatkowo.

witaj miss-iek. uważam, że skoro producent flotis go zapewnia, że urządzenie jest nieinwazyjne (jak już wskazuje na to złącze OBD) to możesz bez problemu podłączać. samochody sa wypożyczone, ale paliwo wlewasz przeciez ty, trasy które są monitorowane, również naleza w końcu do twoich pracowników. pozdrawiam.

Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...