Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skutki nieterminowej wypłaty świadczeń chorobowych

wróć do serwisu Kadry 20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516509 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 15:19

Świadczenia z ubezpieczenia chorobowego muszą być wypłacane w terminie nie dłuższym niż w ciągu 30 dni od daty złożenia dokumentów niezbędnych do stwierdzenia uprawnień do zasiłków. Jeżeli płatnik nie wypłaci zasiłku w terminie, wówczas jest zobowiązany do wypłaty odsetek od tego zasiłku, chyba że nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienie w przyznaniu bądź wypłaceniu świadczenia.

Powrót do artykułu: Skutki nieterminowej wypłaty świadczeń chorobowych

#2 Guest_PYTAJĄCY

Guest_PYTAJĄCY
  • Goście

Napisano 13 maj 2019 - 11:46

Witam, czy wam tez ZUS spóźnia się z wypłatą po tym majowym weekendzie? Powinienem dostać pieniądze jakoś pierwszego Maja za okres od 15 kwietnia do 30. Majowe tak długi weekend większość ludzi wolne, to racjonalnie myśląc po weekendzie coś koło 6-10 Maja powinien się pojawić przelew jest 13 maja a tu nadal nic. Ile dni ma na to zus?

#3 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 05:33

Witam, czy wam tez ZUS spóźnia się z wypłatą po tym majowym weekendzie? Powinienem dostać pieniądze jakoś pierwszego Maja za okres od 15 kwietnia do 30. Majowe tak długi weekend większość ludzi wolne, to racjonalnie myśląc po weekendzie coś koło 6-10 Maja powinien się pojawić przelew jest 13 maja a tu nadal nic.Ile dni ma na to zus?

Zus spóźnia się z wypłata chorobowego od stycznia, minely 4.5 miesiąca, Nie liczylabym na Twoim miejscu na szybkie rozwiązanie sprawy

#4 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5644 postów

Napisano 14 maj 2019 - 08:05

ZUS na wypłatę zasiłków ma max 30 dni od daty złożenia wszystkich niezbędnych dokumentów, więc nie wiem czemu siedzisz 4,5 miesiąca i nie interweniujesz. Może brakuje jakiegoś dokumentu?

Do zasiłku po ustaniu zatrudnienia zawsze należy złożyć wniosek ZAS-53.

#5 Guest_dziadtrans

Guest_dziadtrans
  • Goście

Napisano 03 październik 2019 - 10:07

Tragedia z tymi zasiłkami chorobowymi. Szczególnie jeśli prowadzi się działalność gospodarczą. Praktyki ZUS są takie że dopóki nie wypłacą zasiłku chorobowego to nie można uwzględniać w korekcie zwolnienia lekarskiego. Czyli wychodzi to w taki sposób że nie zarabiasz a jednocześnie musisz płacić całą składkę ZUS. A później możesz walczyć z ZUS o odsetki no i o zwrot nadpłaconej składki ZUS na który mają 30 dni a jak się przedłuży to również znowu możesz walczyć o odsetki. Normalnie jakaś spirala. Chyba mają jakiś cichy układ z chwilówkami. Dlatego przedsiębiorco pamietaj, zanim zaczniesz poważnie chorować to musi cię być na to stać. Czyli musisz mieć odłożone sporo gotówki ...

#6 Guest_sławek

Guest_sławek
  • Goście

Napisano 11 maj 2020 - 20:12

co mam zrobić jestem na chorobowym i dzisiaj dowiedziałem się że mój pracodawca nie płaci składek

#7 Guest_sławek

Guest_sławek
  • Goście

Napisano 11 maj 2020 - 20:12

co mam zrobić jestem na chorobowym i dzisiaj dowiedziałem się że mój pracodawca nie płaci składek

#8 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14007 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 maj 2020 - 21:13

A cóż możesz zrobić - nic nie zrobisz, to obciąża twojego pracodawcę, a nie ciebie /pracownika/. 

#9 Guest_AdamS

Guest_AdamS
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2020 - 15:12

ZUS od ponad 3 miesięcy nie wypłaca zasiłku chorobowego dokumentacja dostarczona i potwierdzona ! - co mam zrobić ?

#10 Guest_AdamZ

Guest_AdamZ
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2020 - 15:13

ZUS od ponad 3 miesięcy nie wypłaca zasiłku chorobowego dokumentacja dostarczona i potwierdzona ! - co mam zrobić ?

#11 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14007 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 czerwiec 2020 - 20:29

Pytałeś w ZUS dlaczego tak jest ?

#12 Guest_Monika !

Guest_Monika !
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2020 - 14:42

Zus od kwietnia nie wypłąca mi zasiłku chorobowego ciążowego , nikogo nie interesuje , że nie mam za co żyć. Opóźnienia z powodu wyimaginowanego koronawirusa TAKI MAMY KRAJ!!! 500+ rozdają a matka ciężarna nie ma za co żyć !

#13 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2020 - 08:31

mnie też ZUS zalega z płatnością zasiłku, na dzisiaj jest to 20 dni- od terminu 30 dniowego, telefony emiale nie odnoszą skutku, jestem na własnej działalności,dlaczego nie ma możliwości ubezpieczenia się w innej firmie, nigdy nie jest dobrze jak jest jeden monopolista, może ktoś w końcu zrobi dla ZUSU konkurencję.

#14 Guest_Greg

Guest_Greg
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2020 - 17:46

Mnie ZUS za prawie 13 tygodni na L-4 od marca 2019 do grudnia 2019 z przerwami , przesłał zasiłek chorobowy 8 stycznia 2020 za trzy dni chorobowego z czerwca 2019. Nie jestem w stanie tego zrozumieć a w ZUSie za każdym razem oszukują, kłamią . Nie wiem co robić.

#15 Guest_Greg

Guest_Greg
  • Goście

Mnie ZUS za prawie 13 tygodni na L-4 od marca 2019 do grudnia 2019 z przerwami , przesłał zasiłek chorobowy 8 stycznia 2020 za trzy dni chorobowego z czerwca 2019. Nie jestem w stanie tego zrozumieć a w ZUSie za każdym razem oszukują, kłamią . Nie wiem co robić.

#16 Guest_Greg

Guest_Greg
  • Goście

#17 Guest_Greg

Guest_Greg
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2020 - 17:47

#18 Guest_Greg

Guest_Greg
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2020 - 17:47

#19 Guest_Zbiorowy pozew

Guest_Zbiorowy pozew
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2020 - 08:32

Mi zus opóźnia się już 3 miesiące z wypłatą zasiłku. Nie da się do nich dodzwonić, a na maile odpisują po 2 tyg., że ze względu na sytuację mogą nie wypłacać (nie mówiąc ile jeszcze muszę czekać na wypłatę zasiłku i odsetek nie będzie). Może zbiorowy pozew? tak nie może być. Z czego mam płacić swoje kredyty i z czego mam żyć i wyżywić rodzinę jak jestem chora?

#20 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2020 - 08:32

Mi zus opóźnia się już 3 miesiące z wypłatą zasiłku. Nie da się do nich dodzwonić, a na maile odpisują po 2 tyg., że ze względu na sytuację mogą nie wypłacać (nie mówiąc ile jeszcze muszę czekać na wypłatę zasiłku i odsetek nie będzie). Może zbiorowy pozew? tak nie może być. Z czego mam płacić swoje kredyty i z czego mam żyć i wyżywić rodzinę jak jestem chora?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych