Kategorie
Skocz do zawartości

Odliczenie VAT od usług hotelowych


Rekomendowane odpowiedzi

Przedsiębiorca nabywając usługi hotelowe (noclegowe) dla pracownika, czy samego siebie (np. w związku z podróżą służbową) nie może niestety odliczyć VAT naliczony w fakturze za te usługi. Nie ma tu znaczenia fakt, że usługi te nabywa w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

 

Powrót do artykułu: Odliczenie VAT od usług hotelowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Katarzyna

Skoro :

 

"Jednak w określonych okolicznościach przedsiębiorca będzie miał możliwość odliczenia VAT od nabytych usług noclegowych. Musi on wykazać, iż te nabywane usługi będą stanowiły usługi pomocnicze, wchodzące w skład złożonego projektu – usługi kompleksowej. Jeśli w danym przypadku kilka świadczeń obejmuje jedną usługę, taka usługa nie może zostać podzielona pod względem podatkowym, a co za tym idzie, nie będzie obowiązywał wyjątek dotyczący odliczenia podatku."

 

to :

prowadzac dzalalność która polega na usłudze kateringowej w miejscu wskazanym przez klienta ( na terenie calej Polski) - wystawiona faktura obejmuje transport, montaż urządzeń, produkty oraz pobyt obsługi (noclegi) w miejscu 3dniowej konferencji - mogę odliczac Vat od noclegów ? - bo wkońcu są usługą pomocniczą...

 

proszę o kompeteną odpowiedź

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...