Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Za zamknięte przedszkole lub żłobek rodzicowi należy się zasiłek opiekuńczy

wróć do serwisu INFOR.pl 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 04:20

W przypadku, gdy zamknięte przedszkole lub żłobek zmusza rodziców do pozostania w domu z ze swoimi pociechami można się starać w ZUS-ie o wypłatę zasiłku opiekuńczego, który wówczas przysługuje.

Powrót do artykułu: Za zamknięte przedszkole lub żłobek rodzicowi należy się zasiłek opiekuńczy

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2019 - 12:17

A czy można od przedszkola żądać odszkodowania za utrudnienia,bo kartka wisi w przedszkolu o strajku a jak zarzadałam oświadczenia to mi powiedzieli że oni jeszcze nie wiedzą czy będzie strajk?i co teraz

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2019 - 12:21

Informacja jest i okres dłuższy niż 7 dni też jestem ciekawa

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2019 - 13:25

Zasiłek należy się w przypadku nieprzewidzianej sytuacji, a tu informacja i to powszechna jest, więc z zasiłku raczej rodzice nie skorzystają.

#5 Guest_matka

Guest_matka
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2019 - 20:44

Jeżeli 1 kwietnia Pani dyrektor wysłała do rodziców przez dziennik elektroniczny informację o możliwości zamknięcia szkoły 8.04, to czy będzie to nieprzewidziane zamknięcie???

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2019 - 20:50

A kuźwa skąd nam wiedzieć?

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2019 - 22:14

Jeżeli 1 kwietnia Pani dyrektor wysłała do rodziców przez dziennik elektroniczny informację o możliwości zamknięcia szkoły 8.04, to czy będzie to nieprzewidziane zamknięcie???

Nie - masz informację 7 dni przed.

A ZUS już ma wytyczne i się szykuje do sprawdzania zasadności wypłaconego zasiłku, szczególnie, że sporo szkół organizuje w ograniczonej formie opiekę, co wyłącza zasiłek (nawet jeżeli nie zmieścisz się w limicie dzieci, które mogą przebywać w tym czasie w szkole), nie mówiąc o tym, że na opiekuńczy łapią się tylko zerówki i częściowo pierwsze klasy, dziecko powyżej 8 r.ż. może sobie wg przepisów radzić samo.

#8 Guest_dr.ongale

Guest_dr.ongale
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2019 - 08:09

do matka, 2019-04-3 21:44 tak. W tej inf. nie masz jednoznacznego stwierdzenia czy będzie zamknięta. Informuje cie dyr. o możliwości zamknięcia to co innego. Zamknięcie w rozumienie tych przepisów należy także rozumieć jako odmowę sprawowania opieki nad dzieckiem z powodu strajku. Szkoła fizycznie jest otwarta ale dla niektórych będzie zamknięta i wtedy zasiłek z ZUS

#9 Guest_EDA

Guest_EDA
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2019 - 08:38

Mam pytanko ? Jak napisać oświadczenie o nieprzewidzianym zamknięciu placówki i czy powinno to być ręcznie napisane?

#10 Guest_zwiazkowcy niech placa rodzicom

Guest_zwiazkowcy niech placa rodzicom
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2019 - 22:27

Absolutnie nie jest to przypadek "nieprzewidziany".O PLANOWANYM STRAJKU wszystkie media trabia od co najmniej miesiaca wiec zaden zasilek opiekunczy sie nie nalezy.Po drugie dlaczego zwykly podatnik i platnik ZUS ma placic za skutki strajku nauczycieli.Wszystkie koszty strajku powinne byc pokrywane z Funduszu Strajkowego zwiazkow zawodowych.

#11 Guest_Mqrcin

Guest_Mqrcin
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2019 - 17:17

To że media trąbią nikogo nie interesuje. U mnie na stronie przedszkola pojawia się codziennie informacja czy przedszkole przyjmie dzieci czy nie. Niektóre przedszkola zawiesiły strajk. Nie sądzę aby Zus robił problemy z wypłatą zasiłków dla rodziców dzieci do lat 8.

#12 Guest_Rodzic

Guest_Rodzic
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2019 - 14:01

Absolutnie nie jest to przypadek "nieprzewidziany".O PLANOWANYM STRAJKU wszystkie media trabia od co najmniej miesiaca wiec zaden zasilek opiekunczy sie nie nalezy.Po drugie dlaczego zwykly podatnik i platnik ZUS ma placic za skutki strajku nauczycieli.Wszystkie koszty strajku powinne byc pokrywane z Funduszu Strajkowego zwiazkow zawodowych.

O strajku nauczyciele " trąbili" od 3 miesięcy i rządu to nie ruszyło ! To dlaczego my rodzice mamy być poszkodowani w tym przypadku? 
Ponadto, kto sądził, że rząd się nie ukłoni do poważnych rozmów i dzieci przez 3 tyg. nie będą miały zapewnionej opieki !

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 październik 2020 - 12:43

szkoła podstawowa zamknięta od poniedziałku ze względu na kwarantanne nauczycieli - a rodzice zostali o tym powiadomieni w niedziele wieczorem- dziecko ma 7 lat (nie ma kwarantanny) i będzie miało naukę zdalną. czy w związku z takim nieprzewidzianym zamknięciem szkoły przysługuje mi zasiłek opiekuńczy?

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 październik 2020 - 12:43

szkoła podstawowa zamknięta od poniedziałku ze względu na kwarantanne nauczycieli - a rodzice zostali o tym powiadomieni w niedziele wieczorem- dziecko ma 7 lat (nie ma kwarantanny) i będzie miało naukę zdalną. czy w związku z takim nieprzewidzianym zamknięciem szkoły przysługuje mi zasiłek opiekuńczy?

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 październik 2020 - 12:55

#16 Guest_bbb

Guest_bbb
  • Goście

Napisano 20 październik 2020 - 12:56

#17 Guest_bbb

Guest_bbb
  • Goście

Napisano 20 październik 2020 - 12:56

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 październik 2020 - 00:10

Tak

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych