Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szambo czy domowa oczyszczalnia ścieków?

wróć do serwisu Moja Firma 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103013 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 02:47

Każdy właściciel działki bez dostępu do kanalizacji, musi zdecydować w jaki sposób będzie likwidował ścieki. Najczęściej wybieranym sposobem jest szambo, możemy także wybudować przydomową oczyszczalnię ścieków.

Powrót do artykułu: Szambo czy domowa oczyszczalnia ścieków?

#2 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 516 postów

Napisano 12 kwiecień 2015 - 19:40

Wszystko zależy od kilku czynników między innymi liczby osób w gospodarstwie w moim odczuciu instalowanie oczyszczalni przy mniejszej liczbie niż 4 to może być ekonomicznie na minus. Zresztą można sobie bez problemu porównać jak to wygląda cenowo Aquatechnika ma zarówno oczyszczalnie w ofercie jak i szamba - tutaj ich www. Kwestia w tym też jakie kto ma podejście do ścieków czy by chciał je potem wykorzystywać, czy jest pro środowiskowy. Dużo tych uwarunkowań. 

#3 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1176 postów

Napisano 16 sierpień 2016 - 07:43

Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem będzie oczyszczalnia. Przynajmniej obędzie się bez nieprzyjemnych zapachów.

Always look on the bright side of life!

#4 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 914 postów

Napisano 17 sierpień 2016 - 06:51

Luke45 masz rację, ale dość istotnym aspektem będzie wybór nowoczesnej oczyszczalni przydomowej biologicznej, która posiada sterowniki zewnętrzne. Wiem, że takie urządzenia posiada w swojej ofercie firma Eko Dren, więc warto się z nimi skontaktować. Mają bardzo duże doświadczenie na tym rynku, więc pomogą Wam też zaprojektować odpowiednie miejsce na oczyszczalnię.

#5 Phoce

Phoce

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 styczeń 2017 - 12:12

Jeśli chcecie zamontować sobie taką oczyszczalnię to sprawdźcie przydomowe oczyszczalnie ścieków wielkopolska. Mam od nich taką oczyszczalnię i jestem bardzo zadowolony, bardzo nowoczesny sprzęt.

#6 Guest_adrian

Guest_adrian
  • Goście

Napisano 24 luty 2017 - 15:16

Ludziom często się wydaje ze szambo jest atrakcyjniejsze bo tańsze a tymczasem w skali roku to o wiele większa inwestycja niż w oczyszczalnię. Wystarczy przeliczyć sobie wywóz zanieczyszczeń dwa razy w tygodniu a tylko raz na rok i rachunek jest prosty. Ja też byłem z tych którzy najpierw chcieli kupić szambo ale na szczęście w porę się opamiętałem. Co od tego którą firmę wynająłem do wywozu to jest to Gea-Nova. 

#7 Guest_Krzysztoff34

Guest_Krzysztoff34
  • Goście

Napisano 20 marzec 2017 - 10:18

Wydaje mi się, że oczyszczalnia. Ja posiadam taką od ponad dwóch lat i nie zamieniłbym je na szambo. Ma wiele korzyści np. brak potrzeby wzywania szambiarki czy też brak przykrych zapachów. Ja zamawiałem oczyszczalnie od firmy oczyszczalnia.net.

#8 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 680 postów

Napisano 26 luty 2018 - 20:59

Zdecydowanie przydomowa oczyszczalnia. Można w prosty sposób załatwić problem i jeszcze otrzymać dofinansowanie. Tutaj http://traidenis-pol.com.pl jest namiar na firmę, która ogarnia temat. Warto przyjrzeć się jej ofercie.

#9 G0siaa

G0siaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 322 postów

Napisano 16 wrzesień 2020 - 20:32

Myślę, że każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Ja posiadam u siebie pompy wirowo-odrzutowe z wirnikami typu Vortex. Projektem, montażem i uruchomieniem przepompowni ścieków zajęła się firma www.inwap.pl. Na pewno będą w stanie zaproponować Ci najlepsze rozwiązanie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych