Skocz do zawartości

Zdjęcie

Awans zawodowy nauczyciela stażysty

wróć do serwisu Sektor Publiczny 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32541 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 02:37

Nauczycielem stażystą staje się osoba nieposiadająca stopnia awansu
zawodowego z dniem zatrudnienia w szkole. Warunkiem zatrudnienia takiej
osoby i rozpoczęcia stażu jest posiadanie wymaganych kwalifikacji do
pracy w charakterze nauczyciela na danym stanowisku. Wówczas osoba ta
jest zatrudniana na podstawie umowy o pracę na czas określony na jeden
rok szkolny w celu odbycia stażu.

Powrót do artykułu: Awans zawodowy nauczyciela stażysty

#2 Guest_Bart

Guest_Bart
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2017 - 17:07

Szanowni, czy jest możliwe niezatrudnienie nauczyciela po zdanym egzaminie na nauczyciela kontraktowego mimo spełnienia wszystkich wymagań, bez podania konkretnego powodu?

#3 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2017 - 21:01

Bardzo proszę o pomoc. Pracowałam na zastępstwo, 1.09 rozpoczęłam staż i go zakończyłam planowo 31.05, wszystko szło zgodnie z planem, dyrektor wyznaczył mi rozmowę kwalifikacyjną na 3 tydzień sierpnia, jednak moja umowa wygasła 23.06. Przeczytałam dziś, że rozmowa kwalifikacyjna MUSI się odbyć w trakcie trwania umowy, w przeciwnym razie trzeba zaczynać staż od nowa. Nie mogę znaleźć stosownych przepisów, bardzo proszę o pomoc.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2017 - 11:24

Umowa nauczyciela stażysty zawsze jest zawierana na czas określony - na rok (dla odbycia stażu). Dyrektor nie ma obowiązku zatrudnić nauczyciela, który realizował staż na stopień awansu nauczyciela kontraktowego i uzyskał akceptację komisji. Przypominam, że egzamin - dotyczy nauczyciela ubiegającego się o stopień n-la mianowanego, Na stopień nauczyciela kontraktowego jest ROZMOWA KWALIFIKACYJNA.

#5 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2017 - 11:43

Dzień dobry,

mam pytanie dotyczące dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje zawodowe. Czy mogę złożyć dyrekcji odpis dyplomu?

#6 Guest_neki

Guest_neki
  • Goście

Napisano 17 październik 2017 - 14:27

Witam serdecznie, dyrekcja przedszkola kazała mi pisać w ramach stażu na n-la kontraktowego- z każdych przeprowadzonych zajęć konspekty - łącznie będzie ich 144 ponieważ mam 2 grupy. Wiem, że w Karcie Nauczyciela jest mowa o 9 wizytacyjnych konspektach. ... Czy są jeszcze jakieś prawne ustalenia o ilości konspektów z odbywanego stażu ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych