Skocz do zawartości

Zdjęcie

RON, MON i DON - liczba oktanowa paliwa

wróć do serwisu Moja Firma 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102937 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 02:03

Zdarza się, że w zależności od kraju czy regionu na świecie paliwo istotnie różni się pod względem liczby oktanowej. Z czego wynika ta różnica? Czy różnica w jakości paliwa na świecie jest aż tak duża?

Powrót do artykułu: RON, MON i DON - liczba oktanowa paliwa

#2 Guest_lego

Guest_lego
  • Goście

Napisano 03 październik 2019 - 12:04

No i na co wpływa liczba oktanowa? Silnik pojedzie na każdej benzynie-kwestia kiedy się rozpadnie od samozapłonów. A gaznikowe zgasną aż im się paliwo skończy 😎

#3 Guest_AutoSzpecjalysta

Guest_AutoSzpecjalysta
  • Goście

Napisano 23 maj 2020 - 21:03

Amerykańska benzyna 87 odpowiada naszej 91, a nie 95. Ich 91, to nasze 95. Oni mają trzy klasy benzyny, my już tylko dwie - chyba, że ktoś tankuje super-hiper-paliwo np. na Szellu. Na niektórych stacjach są dostępne jeszcze lepsze benzyny gdzie liczba oktanowa jest podnoszona domieszkami "alkoholowymi".

#4 Guest_AutoSzpecjalysta

Guest_AutoSzpecjalysta
  • Goście

Amerykańska benzyna 87 odpowiada naszej 91, a nie 95. Ich 91, to nasze 95. Oni mają trzy klasy benzyny, my już tylko dwie - chyba, że ktoś tankuje super-hiper-paliwo np. na Szellu. Na niektórych stacjach są dostępne jeszcze lepsze benzyny gdzie liczba oktanowa jest podnoszona domieszkami "alkoholowymi".

#5 Guest_AutoSzpecjalysta

Guest_AutoSzpecjalysta
  • Goście

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych