Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Rezygnacja z kursu a konieczność wpłaty dalszych rat

wróć do serwisu INFOR.pl 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 01:24

Uczelnie, czy szkoły językowe nie mogą stosować postanowień umownych zastrzegających obowiązek opłaty dalszych rat w przypadku wcześniejszej rezygnacji z kształcenia.

Powrót do artykułu: Rezygnacja z kursu a konieczność wpłaty dalszych rat

#2 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2019 - 12:46

Dzień dobry, chce rozwiązać umowę ze szkoła ale mam w niej zapis, że przy rezygnacji przed zakończeniem kursu musze opłacić karę 5 tys zł (połowa ceny całego kursu). Zapisy w umowie sa nastepujace: 1.uczestnik ma prawo odstapic od umwy w trakcie 14 dni (odpada bo umowe zawarlam juz ponad mc temu). Prawo odstapienia od umowy nie przysługuje w przypadku rozpoczęcia szkolenia, za zgoda uczestnika udzielona przed uplywem tych 14 dni. 2. Uczestnik przyjmuje do wiadomosci ze w celu zorganizowania szkolenia organizator ponosi z gory koszty stale przypadajace na uczestnika (wynajecie sali, kadry, koordynatora, materialow, zaplecza) i wynosza one 5 tyz zł. Koszty sa wliczone w cene kursu. 3. Uczestnik oswiadcza iz jest swiadomy ze po rozpoczeciu szkolenia nie ma mozliwosci zastapienia uczestnika innym uczestnikiem. 4. Uczestnik zobowiazuje sie w przypadku rezygnacji do pokrycia udokumentowanych kosztow poniesionych przez organizatora w zwiazku z organizacja kursu. W takim przypadku uczestnik ponosi koszty wspomniane wyzej (5tys zl). Czy w takim przypadku istnieje jakas szansa na zmnejszenie tej kwoty? Bylam tylko na 1 zjezdzie tego kursu.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2019 - 12:57

Dodam jeszcze, ze wstepna umowe zawarlam na odleglosc 27.05 natomiast na umowie jest zapis ze umowa zawarta jest na czas trwania kursu tzn od do 27.07-04.04.2020 Czy to cos zmienia?

#4 Guest_Marcin Wrocław

Guest_Marcin Wrocław
  • Goście

Napisano 17 październik 2019 - 08:05

Czy to sie tyczy do umów z Tutlo?? Zamotali mnie na sptkaniu i podpisałem umowe na kredyt

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych