Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Emerytury australijskie wypłacane w Polsce

wróć do serwisu INFOR.pl 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 01:24

Emerytury i renty zagraniczne są zwykle opodatkowane w kraju rezydencji, co oznacza, że osoba mająca miejsce zamieszkania dla celów podatkowych w Polsce powinna się tu rozliczyć. Bank w Polsce, do którego zostanie przesłana emerytura zagraniczna, potrąci od niej składkę zdrowotną i zaliczkę na podatek dochodowy. Jak wygląda sytuacja australijskich świadczeń emerytalnych wypłacanych w Polsce?

Powrót do artykułu: Emerytury australijskie wypłacane w Polsce

#2 Guest_Aldona

Guest_Aldona
  • Goście

Napisano 08 luty 2015 - 12:55

Mam 82 lata od roku jestem w Polsce i pobieram rente socjalna z Australii opodatkowana zarowno w Australii jak i w Polsce czy o jest prawidlowo?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 marzec 2017 - 15:03

Jestem na emeryturze od 6 m-cy i mieszkam w Australii,chce wrocic do kraju, lecz nie mam pewnosci czy nie zatrzymaja mi wyplacac emerytury po 3 -ch miesiacach od dnia wyjazdu.Slyszalam ze po otrzymaniu emerytury nalezy przebywac w tym kraju jeszcze 2-a lata,nie musi to byc ciaglosc pobytu. Nie chce pbierac tej emerytury w Polsce,poniewaz od czasu do czasu bede przebywac w Australii,mam tu dzieci. Czy to jest prawda?

#4 Guest_MariuszR

Guest_MariuszR
  • Goście

Napisano 26 maj 2018 - 10:36

18% PODATKU ( ? ) od Eemerytury? ! Mysle, ze zespol ktory przygotowal ta usatwe mial swietny pomysl i nalezy sie wszystkim duzy bonus. Dziwi mnie tylko ze tylko 18%. Dlaczrgo nie 28% albo od razy 30% ?. Ciekaw jestem kiedy pojdzie w gore ? Podatek ten jest ustalony by uniknac podwojnego opodatkowania ? . Tyle , ze w Australli nie placimy podatkow od emerytury . Podatek od Emerytury ? to nie slychane ! To chyba tylko w Polsce ! Nie doj ze chcesz przywjezdz do Polski pareset tysiecy $A i wydawac w Polsce 50 tysiecy ZPL placac Vat , to na dziedobry ; Podatek od Emerytury ? W Australii opieka medyczna jes pierwsza clasa, System bankowy jest bezpieczny- to na stare lata bedzie wazne. W Polsce mili ludzie, i kraj ojczysty ALE: woda , benzyna, prad, ubezpieczenia zdrowotne, samochodowe, gaz- i wiele innych ; sa drozsze nuz w Australii . A podatek od Emerytury to swietny pomysl . Trzeba go tylko podwyzszyc

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych