Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kiedy przysługuje zasiłek stały?

wróć do serwisu INFOR.pl 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 01:16

Zasiłek stały jest formą pomocy społecznej przysługująca osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i nie posiadają własnych środków utrzymania. Komu przysługuje zasiłek stały i kiedy jest wypłacany?

Powrót do artykułu: Kiedy przysługuje zasiłek stały?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2014 - 08:57

Zasiłek stały najczęśćiej wypłącany jest osobą posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności i nie posiadającym żadnych dochodów z tyt pracy

#3 Guest_mariola

Guest_mariola
  • Goście

Napisano 08 marzec 2015 - 16:59

Ile trzeba mieć lat żeby dostac zasiłek staly .mam 49 jestem po wypadku staje na grupe inwalidzką napewno dostane chociaż na 2 lata ponieważ potrzeuje do robienia różnych czynności osoby trzeciej czy ja dostanę zasiłek stały .mam męża pracuje na pół etatu mamy na utszymaniu córkę

#4 Guest_Samotna mama31

Guest_Samotna mama31
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2015 - 11:23

jesli jestem samotna matką i moj dochód 106zł zasiłek rodzinny oraz 170zł z tytułu wychowywania samotnie dziecka =276zł wiec pytanie zasadnicze co jest nie tak że mi nie przysługuje pomoc nie pracuje jestem bezrobotna osobą PUP zasiłek stały-trudna sytuacja i co??nie padła nawet propozycja ze strony pracownika socjalnego żal pl :-(

#5 Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 731 postów

Napisano 30 czerwiec 2015 - 16:04

Pomoc społeczna przyznaje świadczenia pieniężne w oparciu o kryterium dochodowe. W przedstawionej sytuacji sugerujemy zasięgnięcie informacji w miejscowym ośrodku pomocy społecznej

#6 Guest_stefania

Guest_stefania
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2015 - 08:33

pposiadam l grupe inwalidzka , i żadnych innych dochodów .chcę podać męża o alimenty . Czy będą odliczane od zasilku stalego ?

#7 Guest_Janina.

Guest_Janina.
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2015 - 22:19

jestem osobą ze stopniem niepełnosprawności umiarkowanym czy przy pobieraniu zasiłku stałego przysługuje mi ubezpieczenie zdrowotne ? mops takiego ubezpieczenia mi odmówił,aby dalej się leczyć ,musiałam zrezygnować z zasiłku stałego i zarejestrować się w Biurze pracy.

#8 Guest_Karina

Guest_Karina
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 09:24

czy można jednocześnie pobierać zasiłek stały z MOPS oraz świadczenie rehabilitacyjne z ZUS?

i ponawiam pytanie sprzed roku - czy zasiłek stały liczy się do stażu pracy.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 11:58

czy można jednocześnie pobierać zasiłek stały z MOPS oraz świadczenie rehabilitacyjne z ZUS?

i ponawiam pytanie sprzed roku - czy zasiłek stały liczy się do stażu pracy.

Zasiłek nie liczy się do stażu pracy. A na pierwsze pytanie masz odpowiedź w artykule zawartym na pierwszej stronie tego wątku. Wszystko zależy jaki jest dochód w rodzinie.

#10 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 02 luty 2017 - 01:14

Czy mozna pobierac zasilek MOPs jak sie jest wlascicielem nieruchomosci

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 18:49

mam stopien niepelnosprawnosci umiarkowanu -czy nalezy mi sie zasilek socjalny i nie pracuje bo stan zdrowia mi nie pozwala

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy