Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Kiedy przysługuje zasiłek stały?

wróć do serwisu INFOR.pl 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 01:16

Zasiłek stały jest formą pomocy społecznej przysługująca osobom, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i nie posiadają własnych środków utrzymania. Komu przysługuje zasiłek stały i kiedy jest wypłacany?

Powrót do artykułu: Kiedy przysługuje zasiłek stały?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2014 - 08:57

Zasiłek stały najczęśćiej wypłącany jest osobą posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności i nie posiadającym żadnych dochodów z tyt pracy

#3 Guest_mariola

Guest_mariola
  • Goście

Napisano 08 marzec 2015 - 16:59

Ile trzeba mieć lat żeby dostac zasiłek staly .mam 49 jestem po wypadku staje na grupe inwalidzką napewno dostane chociaż na 2 lata ponieważ potrzeuje do robienia różnych czynności osoby trzeciej czy ja dostanę zasiłek stały .mam męża pracuje na pół etatu mamy na utszymaniu córkę

#4 Guest_Samotna mama31

Guest_Samotna mama31
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2015 - 11:23

jesli jestem samotna matką i moj dochód 106zł zasiłek rodzinny oraz 170zł z tytułu wychowywania samotnie dziecka =276zł wiec pytanie zasadnicze co jest nie tak że mi nie przysługuje pomoc nie pracuje jestem bezrobotna osobą PUP zasiłek stały-trudna sytuacja i co??nie padła nawet propozycja ze strony pracownika socjalnego żal pl :-(

#5 Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 731 postów

Napisano 30 czerwiec 2015 - 16:04

Pomoc społeczna przyznaje świadczenia pieniężne w oparciu o kryterium dochodowe. W przedstawionej sytuacji sugerujemy zasięgnięcie informacji w miejscowym ośrodku pomocy społecznej

#6 Guest_stefania

Guest_stefania
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2015 - 08:33

pposiadam l grupe inwalidzka , i żadnych innych dochodów .chcę podać męża o alimenty . Czy będą odliczane od zasilku stalego ?

#7 Guest_Janina.

Guest_Janina.
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2015 - 22:19

jestem osobą ze stopniem niepełnosprawności umiarkowanym czy przy pobieraniu zasiłku stałego przysługuje mi ubezpieczenie zdrowotne ? mops takiego ubezpieczenia mi odmówił,aby dalej się leczyć ,musiałam zrezygnować z zasiłku stałego i zarejestrować się w Biurze pracy.

#8 Guest_Karina

Guest_Karina
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 09:24

czy można jednocześnie pobierać zasiłek stały z MOPS oraz świadczenie rehabilitacyjne z ZUS?

i ponawiam pytanie sprzed roku - czy zasiłek stały liczy się do stażu pracy.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 11:58

czy można jednocześnie pobierać zasiłek stały z MOPS oraz świadczenie rehabilitacyjne z ZUS?

i ponawiam pytanie sprzed roku - czy zasiłek stały liczy się do stażu pracy.

Zasiłek nie liczy się do stażu pracy. A na pierwsze pytanie masz odpowiedź w artykule zawartym na pierwszej stronie tego wątku. Wszystko zależy jaki jest dochód w rodzinie.

#10 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 02 luty 2017 - 01:14

Czy mozna pobierac zasilek MOPs jak sie jest wlascicielem nieruchomosci

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 18:49

mam stopien niepelnosprawnosci umiarkowanu -czy nalezy mi sie zasilek socjalny i nie pracuje bo stan zdrowia mi nie pozwala

#12 Guest_Elzbieta

Guest_Elzbieta
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2017 - 18:11

Młodsza córka sprawuje opiekę prawną i opiekuje się starszą niepełnosprawną leżącą siostrą Przyznano jej specjalny zasilek opiekuńczy. 520zł. . Ja ze względu na stan zdrowia nie mogę dźwigać jeszcze jakiś czas po operacji obu oczu. NIedawno zmarł ojciec córek. Młodsza córka jako opiekun prawny zlożyla wniosek o rentę rodzinną dla niepełnosprawnej w stopniu znacznym siostry. W następnych okresie nie dostanie zasilku opiekuńczego , ponieważ z rentą rodzinną będą przekroczone dochody? Czy będzie jej przysługiwał zasiłek dla bezrobotnych ? Córka nie mając żadnych swoich dochodów, nie mając ubezpieczenia zdrowotnego nie zgodzi się zajmować siostrą . Będzie szukać pracy. Czy ewentualnie jest jakieś wyjście z tej sytuacji, aby dalej opiekowala się siostrą ? Dopóki ja żyję nie może otrzymać świaczenia pielęgnacyjnego.

#13 Guest_ktoś

Guest_ktoś
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2018 - 11:26

Czy jak mam na dzieci 3x500+ i kosiniakowe a mam przyznane na meża zasilek socjalny 200zl to są szanse na odwolanie sie by ten zasilek mogliby mi zwiekszyc ?

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2018 - 11:49

Czy jak mam na dzieci 3x500+ i kosiniakowe a mam przyznane na meża zasilek socjalny 200zl to są szanse na odwolanie sie by ten zasilek mogliby mi zwiekszyc ?

A skąd my internauci mamy to wiedzieć? Może wróżkę zapytaj, co zrobi MOPS Wszystko zależy od sytuacji rodzinnej,my jej nie znamy, a tę musisz przedstawić w urzędzie.

#15 Guest_KRZYSZTOF

Guest_KRZYSZTOF
  • Goście

Napisano 22 maj 2018 - 14:12

Witam to wszystko jest nic ja mam gorsze problemy z MOPS to calkowicie jest balagan mialem zasilek staly grupe o stopniu umiarkowanym dostalem kolejna chorobe napisalem wniosek o dopisanie kolejnego symbolu do mojej grupy madry lekarz dopisal mi symbol zmienil grupe na stopien lekki napisalem kolejne odwolanie pojechalem do kardiologa ktory mnie wyleczyl po zawale serca wpisal w papiery ze w oczekiwaniu na komisje lekarska serce sie zregenerowalo wiec znowu zostalem przy lekkim stopniu niepelnosprawnosci wiec napisalem kolejne odwolanie i znowu nowa komisja ktora mi nic nie dala bo w tych komisjach lekarskich to sami uzdrowiciele kturzy zamiast pracowac w komisjach i szpitalach powinni leczyc na jasnej gorze i zostac uzdrowicielami wiec kolejne odwolanie gdyz doszla mi cukrzyca i znowu nic to nie dalo teraz stawalem na komisje lekarska u ortopedy i czekam na decyzje i tak to sie ciagnie od 2016 roku zero pomocy z mopsu bo ten stwierdzil ze nie nalezy mi sie ani zasilek celowy czy okresowy czy nawet jaka kolwiek pomoc nawet nie dostalem dotacji mieszkaniowej z musze kupowac leki na serce insuline na cukrzyce paski leki na nadcisnienie i jeszcze zyc w jakis sposob a oni dopmawiaja pomocy i pytaja z czego ja zyje wiec musialem im powiedziec ze pozyczam albo mieszkam u rodziny znajomych itd i stwierdzili na tej zasadze ze nie przebywam w domu wiec zasilek mi sie nie nalezy ale jak tu przebywac w domu w ktorym nie ma sie na opal jedzenie i energie wiec kolo sie zamyka i tlumaczenie pracownikow mopsu jest takie ze nic mi sie nie nalezy bo nie mieszkam w domu ale rachunki za mieszkanie musze placic i decyzja na mieszkanie jes na mnie to ich zdaniem mam pewnie zostac bezdomnym to jest katastrofa z tym co sie dzieje w MOPS

#16 Guest_lavea

Guest_lavea
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2018 - 22:45

456 zł na osobe tnz,że osoba ma sie utrzymać za taką kwote.To jakieś jaja czy co.Nie wezmie ten kto wymyslił to kryterium,niech zyje czeły m-c.To kryterium jest po to aby nikogo nie dac,albo dfac tym co sciany gryża na obiad i jedzą chleb zmargaryna na obiad.Pąnstwo tak dba o nas,że hej szczególnie ZUS krakowski-- Dr Grzymała-Lubańska cud baba uzdrawia wszystkich po kolei w 10 minut.zeby ją Bóg pokarał za to,że odebrała dziewczynie rente socjalna po 10 latach pobierania.Cóka uznana za osobe niepełnosprawną przez komisje U.M.i niezdolnac do pracy. nagle zdrowie.Córka od marca br pozostaje bez środków do zycias.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych