Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Odszkodowanie za utratę paczki pocztowej

wróć do serwisu INFOR.pl 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 00:57

Z usług pocztowych nadal korzystamy często. Szczególnie jeśli mamy rodzinę, znajomych w innym kraju i chcemy im przesłać paczkę. Bardzo ważne jest zarówno dla adresata jak i nadawcy aby paczka ta została doręczona w odpowiednim stanie. Co zrobić gdy jednak paczka nie dotrze do miejsca przeznaczenia?

Powrót do artykułu: Odszkodowanie za utratę paczki pocztowej

#2 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2016 - 08:36

Paczkę lepiej wysyłać kurierem, tam ubezpieczenie wynosi 5000 maxymalnie ( dodam, że to ubezpieczenie obejmuje każdą paczkę, nie trzeba deklarować wartości paczki i płacić dodatkowego ubezpieczenia). Moja paczka zaginęła i otrzymałam właśnie taką kwotę bez żadnego problemu. W usłudze poczty polskiej wyliczenie odszkodowania jest śmieszne - 10 krotna wartość ceny wysyłki, a gdzie wartość wysłanego towaru ????

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2016 - 14:37

to jest jakas paranoja ,wlasnie zaginela paczka moja ,nigdy wiecej nie skorzystam z poczty polskiej

#4 Guest_seether

Guest_seether
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2016 - 19:36

Zawieram umowę konsumencką z Operatorem Publicznym na wykonanie usługi pocztowej w okreslonym czasie. Paczka ekonomiczna lub paczka priorytetowa.Podaję wartość przedmiotu , który wysyłam . Reklamacja lub skarga na nieżetelnie wykonaną usługę w obrocie zagranicznym trwa 90 dni. Operator ma obowiązek odpisać w formie zwykłej czyli papierowej( list zwykły nierejestrowany - może zginąć?)Zawieram umowę z przewoznikiem a nie z Ubezpieczycielem. Poczta podaje czas Szacunkowy na dostarczenie paczki o ile paczka nie zginie ( przyczyny losowe lub złodziej na Poczcie) . Klient musi podac co wysyła i na ile ubezpiecza paczkę ( Ubezpieczenie na poczcie około 21 zł w obrocie zagranicznym). Czas odstarczenia szacunkowy , orientacyjny ,itp,itd. Może urząd celny zatrzymał paczkę - musi powiadomić Adresata!!!! Odradzam korzystania z uslug Poczty Polskiej. Kurier droższy ale rzadko kiedy zwracają koszty uszkodzonej paczki . Notoryczne działanie we wspolpracy z ubezpieczycielem. Chore podejscie zarówno Poczty Polskiej jak i Kurierskich Firm . Człowiek wychodzi na idiotę i Złodzieja dzięki takim usługodawcą ,ktorych Chroni Prawo.

#5 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2016 - 17:02

No właśnie wysłałam polecony do UK i zaginęła. Ani widu ani słychu, ostatni trop toWarszawa i wysłanie z Polski i dalej zero info.

#6 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2016 - 12:23

Mnie też zaginęła paczka z towarem opłaconym, zakupionym w sklepie internetowym. Zawsze korzystam z paczkomatu lub kuriera a tym razem pasowała poczta polska. Sklep prowadzi procedurę z pocztą a ja nie mam ani pieniędzy ani towaru. Na pewno będę omijała pocztę polską szerokim łukiem.

#7 Guest_Klient Poczty P

Guest_Klient Poczty P
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 10:35

Niekompetencja i głupota Poczty Polskiej nie maja granic, list polecony wysłany z Francji (wysyłka co najmniej 3 razy w miesiącu), adres napisany wyraźnie,kod pocztowy zrozumiały dla laika, poprawili kod pocztowy, bo komuś nie chciało się sprawdzić dokładnie kodu, więc wstawił taki jak mu pasowało do podobnej z nazwy miejscowości niedaleko siebie list szedł ponad 2 tygodnie w tym około 2 tygodnie błąkał się od sortowni na pocztę i w końcu za odebranie tegoż listu , sprawdzając jego drogę przebycia na stronie internetowej kilka telefonów,(sortownia -poczta) odebrałem osobiście, i musiałem zapłacić dodatkowe 4,2 Pln, a wcześniej za nadanie 7€,

#8 Guest_j... pocztę polską

Guest_j... pocztę polską
  • Goście

Napisano 21 listopad 2016 - 13:04

Te pajace nie potrafią dostarczyć paczki stojąc po Naszymi drzwiami, a Wy się dziwicie, że paczki giną. "kurier" poczty polskiej stojąc pod drzwiami wypełnia awizo lub też ma już wcześniej wypełnione i zamiast zadzwonić domofonem zostawia awizo i spier....a. Dwa! razy pajac z Koszalina Pocztex Zwycięstwa 1A nie mógł dostarczyć paczki, pomimo tego, że byłem w domu - zmarnowałem przez tego pajaca 12 godzin. Po raz pierwszy, odkąd przychodzą do mnie paczki trafiłem na takiego debila. Paczka ostatecznie wylądowała w UP 400 metrów ode mnie, ale przesyłka została opłacona za dostarczenie pod mój adres, a nie UP i nie mam zamiaru jej odbierać. Składam skargę również do UOKiK, bo pisanie skarg do PP to pisanie bezcelowe.

#9 Guest_BRID

Guest_BRID
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2017 - 09:13

Poczta Polska uważa, że jest nie do ruszenia. Czekam właśnie na paczkę, która dawno już powinna dotrzeć. Prawdopodobnie już nie dotrze. Jeśli liczą na to, że pójdę na jałmużnę w formie odszkodowania to się mylą. Pójdę do prawnika i postaram się wystosować pozew za złamanie umowy. Trzeba zacząć nękać ich pozwami, bo wydaje im się, że są nie do ruszenia.

#10 Guest_kazik

Guest_kazik
  • Goście

Napisano 05 październik 2017 - 19:15

debilna firma zarzadana przez dekli, paczka 7 dzien stoi w pruszczu gdanskim a nadana kurier 48, rece opadaja ,ze to panstwowa firma, przeciez takich ludzi zarzadzajacych na zbity pysk trzeba nieudolnych wywalac

#11 Guest_CZesław

Guest_CZesław
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2017 - 09:28

Nie widziałem tak niekonkretnego artykułu, jak już ktoś pisze takie rzeczy to niech poda podstawę prawną. Bo na artykuł z infor to raczej w przypadku zaginięcia paczki Poczta Polska nie odda odszkodowania.

#12 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2017 - 09:57

ja tez czekam na paczke ktora byla wyslana expres 24 a idzie juz mija ponad tydzien ,paczka to prezent pod choinke bardzo drogi ,do wigilii napewno nie dojdzie ,A jak dzwonie do firmy to nikt takiej paczki nie widzial na magazynach a numer paczki nadania mam, paczka lezy gdzies w Warszawie ale nie moga jej znalesc,dzis jade po dugi taki sam prezent, bo nie moge czekac na to czy paczka dojdzie czy nie a prezent musi byc. Mam do pokonania 280km po ten prezent,ale wole juz pojechac i miec pewnosc ze bede go miec napewno.zreszta nie mam wyjscia w ciagu jednego dnia i tak by nikt mi go nie przyslal, bekną za to i to srogo nie popuszcze im!!!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych