Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak założyć gabinet kosmetyczny – krok po kroku

wróć do serwisu Moja Firma 30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102150 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 00:54

Zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne nieustannie rośnie. Pościg za nieskazitelną urodą trwa, a chętnych do biegu jest coraz więcej. Mimo, iż gabinety kosmetyczne rosną jak przysłowiowe „grzyby po deszczu”, na rynku wciąż jest miejsce na tego typu biznes. Od czego zacząć? Jak założyć gabinet kosmetyczny? Ile wyniesie nas realizacja tego kosztowanego marzenia?

Powrót do artykułu: Jak założyć gabinet kosmetyczny – krok po kroku

#2 Guest_oprah

Guest_oprah
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2014 - 10:20

Ma to sens, dziękuję. Zamierzam otworzyć mały gabinet fizjoterapii, może w perspektywie czasu zatrudnię kosmetyczkę. Teoretycznie zrobiłam rozpoznanie rynku, ale zastanawiam się, jak rozpoznać, na które usługi będzie popyt. Może jakaś ankieta?

#3 Guest_marinna

Guest_marinna
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2014 - 10:45

Będziesz stać np. przy wyjściu z marketu i pytać ludzi, jak sobie wyobrażają terapię? No nie wiem, to ma sens chyba tylko w bardzo małym miasteczku. Przy okazji sobie reklamę zrobisz na zas. Z doświadczenia ci radzę, zajrzyj sobie tutaj, może znajdziesz coś taniej do swojego gabinetu.

#4 Guest_anna kanina

Guest_anna kanina
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2014 - 06:34

U mnie kierunek był w miarę prosty. Najpierw zrobiłam zawodowe szkolenia w new nails, później poszłam na etat, a po ponad roku pracy zdecydowałam się na własny biznes. Nie jest to łatwy kawałek chleba, ale mam nadzieję, że dzięki temu osiągnę mały sukces ;-)

#5 Guest_marta paliska

Guest_marta paliska
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2014 - 06:36

Zwyczajnie - warto zwrócić uwagę na podstawowe kwestie, czyli umiejętności do pracy. Nie masz podstawowych umiejętności to nie oczekuj, że założysz własny biznes. Ta praca jest bardzo wymagająca, trzeba mieć doświadczenie. Zawodowe w new nails wystarczą, ale potrzebna do tego praktyka i można osiągnąć fajny wynik.

#6 Guest_malgina

Guest_malgina
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2014 - 06:37

Te szkolenia, które zrobicie w new nails na spokojnie wam wystarczą. Może i początek wcale nie jest taki prosty jak byśmy tego chcieli, ale dacie radę - trochę zaangażowania, odpowiednich ambicji i macie zapewnioną jakość - wszystko w zasadzie zależy od was i waszej ochoty.

#7 Guest_ania miszczak

Guest_ania miszczak
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2014 - 06:36

Nie tyle chodzi o same szkolenia co bardziej o to, co z nimi dalej zrobicie. Jeśli nie będzie odpowiedniego zaangażowania, rozwoju, to na nic wam tam nauka. Żeby w tym zawodzie cokolwiek osiągnać, trzeba być na prawdę dobrym.

#8 Guest_irmina elczyk

Guest_irmina elczyk
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2014 - 06:34

Zdecydowanie polecam Beauty Lux - robiłam tam wszystkie szkolenia kosmetyczne. Bardzo dużo można się nauczyć, poznać wiele informacji. Kwestia tego czy macie na to czas... Porządne szkolenie zawodowe trwa około dwóch tygodni.

#9 Guest_ania masiak

Guest_ania masiak
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2014 - 06:30

Gabinet to przede wszystkim ludzie i umiejętności. Żeby w tym zawodzie faktycznie coś osiągnąć, trzeba się angażować. Nie twierdze, że wszystko jest trudne do wykonania, bo aż tak źle nie jest. Po prostu trzeba się na maxa angażować w swoje prace, trzeba chcieć i wtedy są efekty.

#10 Guest_halina

Guest_halina
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2015 - 11:52

Oprócz tego, że pracownicy muszą mieć dobre kwalifikacje dużo zależy właśnie od nowoczesnego sprzętu, żeby gabinet mógł zaoferować najnowsze zabiegi, jednym z takich, który każdy gabinet kosmetyczny powinien mieć jest Intelect RPW od IfaPro do zwalczania cellulitu za pomocą fali akustycznej.

#11 Guest_akciana

Guest_akciana
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2015 - 06:23

Ja jestem wyłącznie po new nails, szkoleniach zawodowych. Ten biznes na szczęście nie wymaga papierów ze studiów, a przynajmniej ja ich nie posiadam, i jakoś normalnie sobie z tym radzę. Tak więc wydaje mi się, że wszystko jest tutaj po prostu kwestia podejścia i zaangażowania w temat - wszystko się da zrobić w krótkim czasie.

#12 Guest_kasanek

Guest_kasanek
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2015 - 06:13

Beauty Lux w Warszawie. Tam robiłam szkolenia, tam wszystkiego się nauczyłam. I na tej podstawie prowadzę własny salon. Owszem, można iść na studia, ale pytanie - po co? To nie daje absolutnie jakichkolwiek kwalifikacji. Masz papier, z którego jednego kompletnie nic nie wynika.

#13 Guest_mismina

Guest_mismina
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2015 - 06:21

Tutaj się zgadzam - zdecydowanie wystarczą szkolenia. Natomiast jeśli chodzi o pozostałe kwestie, to należy zainwestować sporą kwotę. Po prostu każemu zależy na jakości usług kosmetycznych, a niei najniższej cenie. Bo co komu o usłudze, która została źle wykonana? Nie o to w tym wszystkim chodzi!

#14 Guest_Praktyk

Guest_Praktyk
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2015 - 11:11

Piszecie straszne głupoty w komentarzach. Jak można mówić o jakości po kursach. Po co studia? Po co kosmetolodzy? A jak idziesz do lekarza to może spróbuj iść do znachora po kursie? Jeśli piszecie o paznokciach ok niech wam będzie że kurs wystarczy. Ale do twarzy w życiu!!! Ręce z dala. Dlaczego? Zapytaj porządnego kosmetologa lub dermatologa. Po co studia??? HaHa

#15 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 07:25

Skoro piszesz to co piszesz to nie masz o tym zielonego pojęcia. Studia w Polsce nie uczą. A w gabinetach kosmetycznych do wizażu, paznokci czy rzęs, średnio potrzebne spędzenie tych 5 lat na zajęciach.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#16 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2015 - 20:13

Jeśli ktoś szuka wyposażenia gabinetu kosmetycznego, foteli, leżanek, akcesoriów SPA to od siebie dodam, że w moim przypadku sprawdziła się firma ForSpa. Wysoka jakość sprzętów i kosmetyków. Prowadzą tez konsulting w zakresie spa, choć z tego ja akurat nie korzystałam.

#17 MagdalenaDz

MagdalenaDz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 17 luty 2016 - 09:52

W taki gabinet trzeba też trochę zainwestować. Wyposażenie lokalu, sprzęt itp. Oczywiście na początek szczególnie do małego gabinetu nie trzeba od razu nie wiadomo czego. Wystarczy sprzęt wielofunkcyjny jak ten - kombajn kosmetyczny.

#18 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 30 maj 2016 - 13:39

W trakcie tworzenia biznesu bardzo ważnym elementem jest dobry marketing. Dopasowany do lokalizacji, specjalizacji oraz otwierający oczy na niestandardowe rozwiązania. Ja otwierając swój salon zaufałam marce Marketing Beauty, która specjalizuje się w marketingu w naszej branży. Pomogli mi w bardzo wielu elementach i nadal prowadzą dla mnie kampanie.

#19 Guest_Lewowa

Guest_Lewowa
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2016 - 08:10

Dobry poradnik, ja właśnie jestem na etapie otwierania własnego salonu i szukam odpowiedniego miejsca. Sprzęt już po części mam, wybrałam sobie nieco sprzętu z hurtowni Cosnet, jest niewielki, przenośny i praktyczny, jeszcze wszystko działa bez zarzutu i przy tym zostanę ;) Jednak czeka mnie też nieco innych inwestycji - meble, kombajn itd. Chyba też wezmę z tej hurtowni, bo mam zaufanie, jednak póki co zbieram fundusze.

#20 =Edward=

=Edward=

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 82 postów

Napisano 11 październik 2016 - 12:13

Przed otwarciem gabinetu przeczytajcie sobie artykuł o tym czy kosmetyczka musi mieć kasę fiskalną.

http://www.kasy-druk...osmetyczki.html

Najlepsze Kasy fiskalne

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych