Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Jak zarejestrować w Polsce urodzenie dziecka za granicą?


wróć do serwisu INFOR.pl 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

    Nowy użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 24 czerwiec 2014 - 00:12

Wprawdzie nie ma obowiązku rejestracji w Polsce dziecka urodzonego za granicą, jednak umiejscowienie aktu urodzenia jest konieczne, aby uzyskać polski paszport, dowód osobisty czy numer PESEL.

Powrót do artykułu: Jak zarejestrować w Polsce urodzenie dziecka za granicą?

#2 Guest_Jan

Guest_Jan
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2014 - 20:59

A jak zarejestrować dziecko urodzone w państie które nieistnieje np. Cypr północny lub w obecnej sytuacji Krym? Jedno zrodziców jest zameldowane na pobyt stały w Polsce. Który z aktów prawnych uniemożliwia takową rejestrację?

#3 Guest_ed

Guest_ed
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2015 - 13:45

po co akt urodzenia rodziców?dowod osobisty nie wystarcza? dlaczego? pzreciez do jego wydania tzrba bylo dostarczyc akt urodzenia. Polskie glupoty urzedowe siegnely absurdu. Nie mowiac juz o tym, ze mamy system Peseli i wszytskie dane pod nim figuruja, a pzrynajmniej powinny jesli ktos za to wzial kase.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2015 - 20:26

Moje dzieci urodzily sie we Wloszech na Sycylii! Obecnie mieszkamy w Polsce.Mam dwie coreczki. Jedna chodzi obecnie do zerowki a druga do przeczkola. Z ojcem dzieci nie bylismy malzenstwem i nie jestesmy juz razem.Dzieci maja obywatelstwo Polskie,dostaly pesle .....ale mam ciagle problem z zameldowaniem na stale.Posiadaja akty urodzenia wielojezyczne i nie wiem dalej co robic bo w Urzedzie Cywilnym ciagle mi utrudniaja za

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 marzec 2017 - 11:04

Dane są nie aktualnę!!!! Wniosek o rejestrację mogą złożyć również członkowie najbliższej rodziny. Nie jest wówczas wymagane udzielanie im upoważnienia w formie pisemnej.

#6 Guest_gość 3

Guest_gość 3
  • Goście

Napisano 27 marzec 2019 - 00:20

Mieszkam we Włoszech we Florencja za 2 tygodnie będę miała dzieciątko ojcem dziecka jest Włoch bardzo zależy mi żeby dziecko miało obywatelstwo Polskie.slicznie dziękuję.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych