Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wynagrodzenie za pracę w sobotę

wróć do serwisu INFOR.pl 27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 23:50

Co do zasady za pracę w sobotę (będącą dniem wolnym z tytułu przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy) nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie. Pracownik jest uprawniony do żądania dodatkowego dnia wolnego. Czy można domagać się dodatkowego wynagrodzenia za pracę świadczoną w sobotę?

Powrót do artykułu: Wynagrodzenie za pracę w sobotę

#2 Guest_prawo do bramy prywaciarza

Guest_prawo do bramy prywaciarza
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2014 - 21:09

Ani dnia wolnego ani kasy za sobotę- polskie realia, pracuję od 20lat u przeds.prywatnych , zawsze tak było i bedzie.

#3 Guest_ecik

Guest_ecik
  • Goście

Napisano 21 luty 2015 - 22:26

Po prostu walczmy o swoje.Za sobotę należy się dzień wolny niezależnie ile godzin sie pracowało.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 marzec 2015 - 10:36

Ja pracuje w Polskiej firmie prywatnej i nie ma problemu z otrzymaniem odpowiedniego wynagrodzenia , w sumie odemnie zależy czy za sobote /niedziele wybiore dzien wolny czy ekwiwalent pinieżny .

#5 Guest_absudry pracy

Guest_absudry pracy
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2015 - 21:28

praca za minimum wynagrodzenia, nie dać nic pracownikowi . nie płacić za godziny nadliczbowe, pracować w kazdą sobotę nie marząc nawet o dodatkowym wolnym dniu za sobobtę w innym terminie realia pracy w przedsiebiorstwie prywatnym a na dodatek urlop twoj własny liczy z sobota włacznie i co jak sie wam to podoba, nie mam siły a tak to wyglada bezprawie i tyle,

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 listopad 2015 - 18:54

No chyba nie..... ecik jeśli ide w sobote do pracy to chyba żeby zarobić? Pajacu ..A nie za dzień wolny w sobote mozesz sobie miec dzień wolny...

#7 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 07 luty 2016 - 18:24

U nas praca 6 dni w tygodniu, wynagrodzenie za sobote ale wolnego wziasc nie mozna tylko na liscie obecnosci jeden dzien bez podpisu za sobote.Czy to prawnie?

#8 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11355 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 07 luty 2016 - 19:04

można to zgłosić do PIP

#9 Guest_sebo

Guest_sebo
  • Goście

Napisano 21 luty 2016 - 11:16

Moja firma..sezon zaczyna w czzerwcu a kończy w grudniu szefostwo wie dobrze że przez ten okres pracujemy od poniedziałku do niedzieli obsada jest taka że nie ma możliwości odbioru dnia wolnego a i tak trzyma się zasady ze za sobotę mamy do odebrania Dzien wolny czy w takim przypadku jest możliwość walki o wypłacanie nadgodzin?Poprzedni rząd miał coś z tym zrobić ale się nie udało:( może ma ktoś info na temat tego problemu i czy ten rząd cos z tym zrobi?

#10 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11355 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 luty 2016 - 21:35

Zastanów się co piszesz, co ma rząd do waszych nadgodzin, przecież są na to stosowne przepisy.

Moim zdaniem powinniście udać się do PIP, oni są od pomagania pracownikom.

#11 Guest_Andolka

Guest_Andolka
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2016 - 20:10

PIP i tak nic z tym nie zrobi, a nastaly takie czasy ze i pracownik sie nie odezwie u mnie kazdy dzien jest tak samo platny i nie wiadomo ktorego dnia ile godzin bedzie sie pracowac i czy jakis dzien bedzie wolny

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2016 - 11:42

Moja firma za pracę w sobotę nie udziela w zamian dnia wolnego, tyko płaci. I tu mam kłopot z interpretacją tego dodatkowego wynagrodzenia. Chodzi o to że wypłata 100% wynagrodzenia w mojej firmie to zamiana stawki brutto na netto. Czy 100% nie powinno oznaczać drugie tyle stawki brutto? Wyczytałem w paragrafach 100% ale nie wiem w odniesieniu do czego i może mnie ktoś oświeci.

#13 Guest_PaVeL

Guest_PaVeL
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2016 - 17:58

Witam ja mam takie pytanie nie zależy mi na dniu wolny. Pracuję 5 dni po śrdenio 8h czasami 9h i co drugą sobotę . Przedtem mój przełożony wypłacał mi 100proc za pracę w sobotę jednak teraz się uparł ,że nie może mi wypłacać tego i mam brać dzień wolny . Czy istnieje jakiś sposób by jednak dostawać wynagrodzenie za sobotę bo dzień wolny średnio mi się widzi , ponad to reprezentuję firmę na innym obiekcie niż jest kierownictwo i moja załoga składa się ze mnie i mojego pomocnika , może macie Państwo sposób by jednak dostawać za to wynagrodzenie jakąś legalną metodą ??

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2016 - 19:20

Witam ja mam takie pytanie nie zależy mi na dniu wolny. Pracuję 5 dni po śrdenio 8h czasami 9h i co drugą sobotę . Przedtem mój przełożony wypłacał mi 100proc za pracę w sobotę jednak teraz się uparł ,że nie może mi wypłacać tego i mam brać dzień wolny . Czy istnieje jakiś sposób by jednak dostawać wynagrodzenie za sobotę bo dzień wolny średnio mi się widzi , ponad to reprezentuję firmę na innym obiekcie niż jest kierownictwo i moja załoga składa się ze mnie i mojego pomocnika , może macie Państwo sposób by jednak dostawać za to wynagrodzenie jakąś legalną metodą ??

Nie ma takiej możliwości, jeśli pracodawca sam, z dobrej woli nie wypłaci Ci pieniędzy. Wszystko wyjaśnia artykuł zawarty w pierwszym poście tego wątku, warto go przeczytać.

#15 Guest_żenada

Guest_żenada
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2016 - 11:50

szczerze mówiąc jeśli już idę w sobotę do pracy to wolałbym mieć za to zapłacone a nie na siłę odbierać godziny żeby pracodawca nie miał problemu z inspekcją pracy . Kiedyś płacili i było dobrze a teraz pracodawca ma problem bo musi dać wolne i pracownik nie zadowolony bo ma nie zapłacone za sobotę.

#16 Guest_Zapracowana

Guest_Zapracowana
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2016 - 07:39

Witam, czy zgodne z prawem jest skrócenie czasu pracy w tygodniu do 6,5 h dziennie w zamian za pracę w sobotę. Taki system ma być wdrożony w moim zakładzie od 1.09.2016. Grafik jest planowany na cały miesiąc i jak to się ma ze stwierdzeniem nagłej konieczności pracodawcy?

#17 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8189 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 07:46

jesli przcietnie będzie to 5 dniowy i 40 godzinny tydzień pracy w okresie rozliczeniowym;

praca stale w takim systemie, bez udzielenia dnia wolnego jest niedopuszczalna

#18 Guest_Abc

Guest_Abc
  • Goście

Napisano 09 październik 2016 - 23:25

Witam pracuje na stanowisku telesekretarki od pon do czw 9-15 wszystkie pt 10h i kazda sobote po 5 h wychodzi srednio miesiecznie 182 h bo czesto musze byc godzine wczesniej.Praca polega na umawianiu spotkan dzwonie z tel stacjonarnego mam na 6 h pracy 50 min przerwy ale ciagle rozmawiam i wykonuje sie pol za polaczeniem.Zarabiam 1350 zl netto i + prowizja uzalezniona oczywiscie od wynikow .Pytanie brzmi skoro wyrabiam ponad etat godziny a pracodawca nie chce mi dac choc jednej wolnej soboty to czy czlowiek jest bialym niewolnikiem?Ponad to pracodawca wymiguje sie przerwami tj odlicza je od przerobionych h .Mam umowe zlecenie z zus stanowisko jest bez komputera dane sa w segregatorach.prosze o pomoc czy moze faktycznie mowic ze przerwy sa nieplatne? Praca do latywych nie nalezy gdyz gada sie jedno i to samo przez 7h

#19 Guest_MATEUSZ

Guest_MATEUSZ
  • Goście

Napisano 26 październik 2016 - 12:54

Witam Co w Sytuacji kiedy w sobotę przychodzę na 2 godziny do pracy ??? według artykułu dostanę wynagrodzenie za prace za sobotę np: 2 x stawka godzinowa i dostanę dzień wolny w poniedziałek od pracy za który nie przysługuje mi wynagrodzenie. przecież w takiej sytuacji jestem przy wypłacie 6 godzin do tyłu , ( czyli jestem stratny ) MOŻE KTOŚ TO WYTŁUMACZYĆ

#20 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2017 - 07:16

do @Abc, w stosunku do umów cywilnoprawnych nie ma zastosowania kodeks pracy tylko cywilny. To że masz umowę oZUSowaną to nie ma znaczenia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych