Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ekspert radzi: Kredyt przed ślubem

wróć do serwisu INFOR.pl 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 23:18

Co w sytuacji, gdy jedno z małżonków przed ślubem bierze kredyt? Jakie ma to skutki po zawarciu małżeństwa?

Powrót do artykułu: Ekspert radzi: Kredyt przed ślubem

#2 Guest_Pc

Guest_Pc
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2016 - 23:59

Dzien dobry! W 2009 roku zawarłam związek małżeński w USA gdzie tez wspólnie z mężem zamieszkaliśmy. Obydwoje jesteśmy obywatelami polski. Jak sie okazuje maz przed ślubem, w 2008 roku zaciagnal kredyt hipoteczny w Polsce na dom który przestał spłacać kilka miesięcy pozniej z uwagi na kryzys w USA. Planujemy powrót do Polski a ja chciałabym kupic mieszkanie z własnych środków finansowych. Czy zanim kupie mieszkanie musze podpisać rozdzielność majątkowa w Polsce? Czy to uchroni mnie przed komornikiem? Czy komornik moze zając moje oszczędności? Czy mogę swobodnie inwestować w Polsce? Czy do końca życia jestem skazana na komorników?

#3 Guest_cod

Guest_cod
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2017 - 21:34

Od kiedy to dług wchodzi do majątku wspólnego Panie Mecenasie? Bzdura.

#4 Majeczka19

Majeczka19

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 09 listopad 2019 - 12:23

Temat pożyczki przez zawarciem małżeństwa jest trudny, ale możliwy do zrealizowania. Narzeczonym bank udzieli kredytu hipotecznego w sytuacji kiedy mieszkanie nabędą w udziałach. W przypadku rozstania takie zobowiązanie spłaca oczywiście dwoje kredytobiorców. Jest to jedyne możliwe rozwiązanie prawne, gdzie pożyczka brana (i spłacana) jest na dwie osoby niebędące mężem i żoną. Więcej informacji o kredycie przed ślubem https://www.intratka...jsze-informacje. W artykule poruszono również temat darowizny.  

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych