Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwolnienie dyscyplinarne pracownika

wróć do serwisu Kadry 35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516271 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 21:57

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika, to tzw. zwolnienie dyscyplinarne. Ten, przewidziany kodeksem pracy tryb, znaleźć może zastosowanie do rozwiązania przez pracodawcę każdego typu umowy o pracę (także umów na czas określony, na zastępstwo, czy na okres próbny), z każdym pracownikiem, nawet szczególnie chronionym przez przepisy prawa pracy.

Powrót do artykułu: Zwolnienie dyscyplinarne pracownika

#2 Guest_Grochu

Guest_Grochu
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2015 - 21:53

Mam pytanie a co z wynagrodzeniem jesli zwolnienie dyscyplinarne odbylo sie w np. polowie miesiaca. Czy w ogole powinno byc wyplacone? Czy powinno byc wyplacone odrazu po rozwiazaniu umowy? Czy powinno byc wyplacone po pelnym okresie rozlczeniowym tak jak np u mnie do 10_tego kazdego miesiaca?

#3 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 08 styczeń 2015 - 21:57

wynagrodzenie w terminie wypłaty, na 10;

natomiast ekwiwalent za urlop, jesli przysługuje, w ostatnim dniu pracy

#4 Guest_Grochu

Guest_Grochu
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2015 - 22:17

Dziękuję :-)

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2015 - 20:10

Pracownik odmuwil prace ordynarny nieczysty

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 luty 2015 - 16:57

dzień dobry pani derektor ze szkoły chce mnie zwolnic dyscyplinalnie jak ja rodzice nie lubia a wyzywa się na pracowniku i jej mowi ze rodzice mnie nie lubia jest odwrotnie to rodzice ja nie lubia i nauczyciele co w takej sytacji robic

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 luty 2015 - 20:10

dzień dobry pani derektor ze szkoły chce mnie zwolnic dyscyplinalnie jak ja rodzice nie lubia a wyzywa się na pracowniku i jej mowi ze rodzice mnie nie lubia jest odwrotnie to rodzice ja nie lubia i nauczyciele co w takej sytacji robic

Żeby zwolnić pracownika dyscyplinarnie trzeba mieć bardzo ważny powód, nie wystarczy, że w pracy ktoś kogoś nie lubi. Musi ten powód przedstawić Ci na piśmie, jako przyczynę zwolnienia.Tak więc nie pytaj, co robić, bo jeszcze nie zostałeś zwolniony, a przecież nie poradzimy Ci co robić, żebyście się polubili z panią dyrektor.

#8 Guest_allan

Guest_allan
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2015 - 07:36

Właśnie zastanawiam się czy można się od tego odwołać bo znalazłem się w takowej sytuacji i nie do śmiechu mi :( Tutaj coś znalazłem ( www: poradnik.wfirma.pl/-dyscyplinarne-rozwiazanie-umowy-o-prace ) ale może ktoś mi poradzi z doświadczenia jak najlepiej podejść do tematu żeby tej dyscyplinarki mi nie wpisali

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2015 - 09:44

Właśnie zastanawiam się czy można się od tego odwołać bo znalazłem się w takowej sytuacji i nie do śmiechu mi sad.png Tutaj coś znalazłem ( www: poradnik.wfirma.pl/-dyscyplinarne-rozwiazanie-umowy-o-prace ) ale może ktoś mi poradzi z doświadczenia jak najlepiej podejść do tematu żeby tej dyscyplinarki mi nie wpisali

Żeby Ci nie dali dyscyplinarnego zwolnienia, to nie możesz nic poradzić, ale kiedy już je dostaniesz, a uważasz, że jest niesłuszne, możesz odwołać się do sądu pracy.

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19291 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 kwiecień 2015 - 09:53

allan, a reklamy sobie daruj, nikt nie będzie tracił czasu żeby ludziom doradzać kiedy inni nawiedzeni "walą" reklamami śmiecąc w Forum......nawet się nie chce tu zaglądać przez takich jak ty

#11 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2015 - 20:54

Mam pytanie jak się dostanie dyscyplinarnie czy szef może go podać do sądu i mieszkań karę jakoś i pieniędzy co zrobić proszę o odpowiedź

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2015 - 10:05

Mam pytanie jak się dostanie dyscyplinarnie czy szef może go podać do sądu i mieszkań karę jakoś i pieniędzy co zrobić proszę o odpowiedź

Napisz jaśniej o co chodzi, bo tekst całkowicie niezrozumiały.

#13 Guest_polecam

Guest_polecam
  • Goście

Napisano 07 październik 2015 - 12:28

nie wiesz jak to zrobić, polecam: zwalniamzatrudniam.pl

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 październik 2015 - 14:47

Mam pytanie, jeżeli pracownik przedstawił szefowi wypowiedzenie umowy o prace bez wypowiedzenie, uzasadniając przy tym tym iż pracodawca naruszął rażąco prawa pracownika. Jeśli pracodawca nie przyjął pisma osobićie, a pismo w tym samym dniu zostało wysłane pocztą, a pracodawca odebrał to wypowiedzenie, czy jest możliwość zwolnienia dyscyplinarnego przez pracodawce..?

#15 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19291 postów

Napisano 17 październik 2015 - 18:44

A powód? Za to,że pracodawca rażąco naruszył prawa pracownika a pracownik śmiał mu to wybrnąć to chcecie go zwolnić dyscyplinarnie?

#16 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19291 postów

Napisano 17 październik 2015 - 18:45

Wytknąć -miało być :)

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 październik 2015 - 19:18

jeśli pracodawca rażąco narusza prawa pracownika, to pracownik może skorzystać z złożyć zrozwiązanie w trybie art. 55 kodeksu pracy (tzw dyscyplinarka od pracownika)

jest to ze skutkiem natychmiastowym i jeszcze będzie musiał wypłacić odszkodowanie pracownikowi

Pracownikowi, który rozwiązał umowę o pracę w trybie art. 55 Kodeksu pracy przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Przy wypowiedzeniu 1 miesięcznym odszkodowanie przysługuje w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia, przy wypowiedzeniu 3 miesięcznym – odszkodowanie w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia, a przy wypowiedzeniu 2 tygodniowym przy umowach zawartych na czas określony lub na czas wykonywania określonej pracy - odszkodowanie w wysokości dwutygodniowego wynagrodzenia.

#18 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19291 postów

Napisano 18 październik 2015 - 13:26

jeśli pracodawca rażąco narusza prawa pracownika, to pracownik może skorzystać z złożyć zrozwiązanie w trybie art. 55 kodeksu pracy (tzw dyscyplinarka od pracownika)
jest to ze skutkiem natychmiastowym i jeszcze będzie musiał wypłacić odszkodowanie pracownikowi

Pracownikowi, który rozwiązał umowę o pracę w trybie art. 55 Kodeksu pracy przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Przy wypowiedzeniu 1 miesięcznym odszkodowanie przysługuje w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia, przy wypowiedzeniu 3 miesięcznym – odszkodowanie w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia, a przy wypowiedzeniu 2 tygodniowym przy umowach zawartych na czas określony lub na czas wykonywania określonej pracy - odszkodowanie w wysokości dwutygodniowego wynagrodzenia.[/size]

No i? Gdzie tu odpowiedź? Czytanie ze zrozumieniem to przyszłość :)

#19 wszarzanski

wszarzanski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 18 październik 2015 - 18:32

a ja się zastanawiam czy jest możliwość odwołania się od zwolnienia dyscyplinarnego, czy muszą być jakieś dowody przewinienia aby nastąpiło takie zwolnienie z pracy? i przede wszystkim czy można gdzieś się odwołać od takiego zwolnienia? moja znajoma ma własnie taką sytuacje i w sumie nie wiedziałam co mam jej doradzić :) niestety z byłym pracodawcą nie może się dogadać, tak że nie ma szans polubownie załatwić tej sprawy :) może wy jesteście mi w stanie pomóc, czekam na waszą odpowiedz :)

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 październik 2015 - 19:10

a ja się zastanawiam czy jest możliwość odwołania się od zwolnienia dyscyplinarnego, czy muszą być jakieś dowody przewinienia aby nastąpiło takie zwolnienie z pracy? i przede wszystkim czy można gdzieś się odwołać od takiego zwolnienia? moja znajoma ma własnie taką sytuacje i w sumie nie wiedziałam co mam jej doradzić smile.png niestety z byłym pracodawcą nie może się dogadać, tak że nie ma szans polubownie załatwić tej sprawy smile.png może wy jesteście mi w stanie pomóc, czekam na waszą odpowiedz smile.png

Do sądu pracy.Zwolnienie dyscyplinarne pracownika następuje po konkretnym przedstawieniu mu zarzutu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych