Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rezygnacja z urlopu wychowawczego (art. 186(3))

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516483 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 21:55

Urlop wychowawczy to bezpłatny urlop przeznaczony na opiekę nad dzieckiem do ukończenia przez nie czwartego roku życia.

Powrót do artykułu: Rezygnacja z urlopu wychowawczego (art. 186(3))

#2 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2015 - 21:56

Co zrobić w sytuacji gdzie po głoszeniu wniosku o przerwanie urlopu wychowawczego nie ma kontaktu z pracodawcą. Pracownicy którzy są odpowiedzialni za skierowanie na badania są na urlopie. Nie ma z nimi kontaktu. Nie można się dodzwonić. A dostaje informacje dnia 15 kwietnia że zostałam zwolniona dyscyplinarnie za Nie stawienie się od 1 kwietnia w pracy. Co zrobić?

#3 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8827 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 06:41

dlaczego kontaktowałaś się tylko telefonicznie i w ustalonym terminie nie zgłosiłas się do pracy ?

odwolaj sie do sądu pracy od rozwiąznaia umowy bez wypowiedzenia przez pracodawcę, jesli uważasz, ze postapił nieslusznie

#4 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 27 maj 2020 - 20:59

Witam, jeżeli składam wniosek o rezygnacje z urlopu wychowawczego przed jego rozpoczęciem to czy muszę zgłosić to 31 dni przed powrotem do pracy czy wystarczy 7 dni przed powrotem do pracy. Zaznaczam, ze jeszcze nie rozpoczęłam tego urlopu.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 maj 2020 - 11:24

Witam, jeżeli składam wniosek o rezygnacje z urlopu wychowawczego przed jego rozpoczęciem to czy muszę zgłosić to 31 dni przed powrotem do pracy czy wystarczy 7 dni przed powrotem do pracy. Zaznaczam, ze jeszcze nie rozpoczęłam tego urlopu.

Jeśli nie rozpoczęłaś urlopu, to niczego nie musisz zgłaszać. Wracasz normalnie do pracy w swoim terminie. Natomiast gdybyś już korzystała z urlopu wychowawczego i chciała go przerwać, wtedy musisz to zgłosić pracodawcy na 21 dni przed powrotem do pracy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych