Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Rozwiązanie umowy przez pracownika bez wypowiedzenia z winy pracodawcy

wróć do serwisu INFOR.pl 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 19:15

Złożenie przez pracownika oświadczenia o rozwiązaniu umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracodawcy na podstawie art. 55 § 1¹ Kodeksu pracy powoduje, że w praktyce odnośni to bezpośredni skutek rozwiązujący umowę o pracę, o ile oczywiście są spełnione ustawowe przesłanki.

Powrót do artykułu: Rozwiązanie umowy przez pracownika bez wypowiedzenia z winy pracodawcy

#2 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 28 maj 2015 - 17:53

czy moge zlozyc wypowiedzenie z winy pracodawcy jesli nie odprowadza podatku od realnej kwoty zarobkow lecz od najnizszej ?i kiedy powinienem zlozyc takie wypowiedzenie ? odrazu po 10 tym czy jak ?

#3 Guest_Rafik

Guest_Rafik
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2016 - 21:30

a co jak to firma państwowa i wypłaca na czas , a kierownicy jaka królowie stosują mobing i są bezkarni

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2017 - 15:12

Witam mam to samo pytanie bo nie widzę odpowiedzi pracodawca od 7 lat odprowadza mi składkę od najniższej a zarabiam powyżej 2000 PLN mam dowód na nieodprowadzanie poprawne podatku i składki ZUS czy mogę dac wypowiedzenie dyscyplinarne i czy należy mi się odprawa za 3 m-ce bo taki okres obowiązuje

#5 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13897 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 styczeń 2017 - 16:02

Nie ma "dyscyplinarnego" dla pracodawcy, odprawy nie ma jesli ty składasz wypowiedzenie i nie ma tu nic do rzeczy okres wypowiedzenia.
pracownik może rozwiązać umowę o pracę w trybie natychmiastowym z przyczyn zawinionych przez pracodawcę albo zdrowotnych. Kwestię tę reguluje art. 55 K.p.

Poczytaj:http://praca.gazetap...dek-na-zus.html

#6 Guest_CzarnoWidz

Guest_CzarnoWidz
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 14:17

Czy powyższe mogę zastosować w przypadku (delikatnie rzecz ujmując) rażących zaniedbań BHP? W przypadku uzasadnionych podejrzeń łapówkarstwa pracowników Państwowej Inspekcji Pracy?

#7 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13897 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 14:32

Ty rozumiesz co piszesz? "....podejrzeń łapówkarstwa...."?.

#8 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13897 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 14:36

Bo masz podejrzenia to złożysz wypowiedzenie w trybie natychmiastowym? :P

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2017 - 10:11

Jak rozumieć prawnie łamanie przez pracodawcę takich przypadków! umowa o pracę [7-15 pięciodniowy tydzień pracy.] 1.pracownik wykonuje pracę w godzinach 7-15 jako kierowca , a od godziny 15 do 7 rano ma dyżur domowy 2.Dyżur domowy w niedzielę i w sobotę trwa od godziny 7-rano do następnego dnia do godziny 7- rano tz. 24 godziny oczywiście bezpłatnie 3.Jak rozumieć pracę kierowcy autokaru po kilkanaście godzin dziennie gdzie za nadgodziny w sobotę i w niedzielę liczy się godziny nadliczbowe jak jeden do jednego.4.Jak rozumieć prawo w którym pracodawca nie wypłaca swoim pracownikom za godziny nocne?.Z poważaniem Edward Helwich Gdańsk .

#10 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13897 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 10:36

Dyżur może być pełniony w dowolnym dniu tygodnia, także w niedziele i święta oraz w dni wolne od pracy z tytułu przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy, jak również w nocy. Kodeks pracy nie określił żadnych ograniczeń podmiotowych, zatem dyżur może zostać zlecony każdemu pracownikowi, także takiemu, któremu nie wolno zlecać pracy nadliczbowej.

Żadna rekompensata nie przysługuje za dyżur domowy, chyba że przepisy wewnątrzzakładowe stanowią inaczej albo jeśli podczas dyżuru była wykonywana praca.

#11 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2017 - 08:14

czy jeśli pracodawca mi nie płaci a ja rozwiążę umowę z jego powołując się na art. 55 k.p to należą mi się oprócz zaległej pensji i odsetek dodatkowe pieniądze za okres wypowiedzenia?

#12 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8161 postów

Napisano 11 sierpień 2017 - 08:23

tak

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych