Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zapis windykacyjny w pytaniach i odpowiedziach

wróć do serwisu INFOR.pl 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 18:45

Zapis windykacyjny to nowa instytucja prawa spadkowego. W poniższym artykule odpowiadamy na najczęstsze wątpliwości dotyczące jego stosowania.

Powrót do artykułu: Zapis windykacyjny w pytaniach i odpowiedziach

#2 Guest_Lucyna proszę o poradę czuje się oszukana

Guest_Lucyna proszę o poradę czuje się oszukana
  • Goście

Napisano 31 maj 2017 - 22:51

Opiekowałam się osoba schorowana w podeszłym wieku, ponad 2 lata i nie pobierając pieniędzy Pan dwa razy sporządził testament na mnie za opieke . przed śmiercią odwołał co ja nie wiedziałam owym.Ma syna który się wcale nie interesował ojcem przez 20 lat przed śmiercią dowiedział się o majątku i zaczął przychodzić do ojca. ojciec zmarł a ja zostałam na lodzie jestem osobą nie spokrewniona że zmarłym a synowi też nie zostawił Testamentu bardzo dużo pracy i czasu poświęciłem się dla osoby schorowanej gdyż była to osoba nie wychodząca z domu tylko chłodząca przy balkonie ostatni był testament sporządzony notarialne windykacyjny ale odwołany. co ja mam teraz zrobić za tyle czasu straconego i wysilku

#3 Guest_Lukier

Guest_Lukier
  • Goście

Napisano 17 październik 2018 - 17:52

Stan majątkowy testatora na dzień sporządzenia notarialnie testamentu można określić. Zazwyczaj jednak testament zostaje sporzadzony ze sporym wyprzedzeniem przed śmiercią. Zapis windykacyjny wskazuje przedmiot, zbywalne prawa majątkowe itp. Testator może jednak zbywać składniki swojego majątku, nabywać nieruchomości, więc przy założeniu dużej aktywności testatora testament może okazać się dość szybko dokumentem bez wartości. Czyli co? Ruch w majątku generuje nową wizytę u notariusza? Nową opłatę? Wiadomo, ze testament z zapisem windykacyjnym jest w taksie notarialny najdroższy (300-350 zł). To jakiś bubel

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych