Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Darowizna udziału we współwłasności mieszkania

wróć do serwisu INFOR.pl 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 18:45

Umowa darowizny jest czynnością prawną, na mocy której darczyńca zobowiązuje się do bezpłatnego świadczenia na rzecz obdarowanego kosztem swojego majątku. Darowizna może dotyczyć części ułamkowych majątku objętego współwłasnością a wielkość danych elementów ma istotne znaczenie przy określaniu opłat za darowane udziały.

Powrót do artykułu: Darowizna udziału we współwłasności mieszkania

#2 Guest_iza

Guest_iza
  • Goście

Napisano 06 listopad 2014 - 03:27

co sie dzieje w wypadku gdy obdarowany poniosl duze wydatki przez 17 lat takie jak remonty a darczynca chce sie wycofac I odebrac darowizne

#3 Guest_Ciekawa

Guest_Ciekawa
  • Goście

Napisano 26 marzec 2016 - 21:49

Jeśli jest malzenstwo on jest właścicielem, żona wspolwlascicielem, mają dzieci to czy jeden z rodziców może przepisać swoją część na jedno z tych dzieci. A czy pozostalym dzieciom nic się nie należy.

#4 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 26 marzec 2016 - 22:30

Jeśli żona jest współwłaścicielem to mąż także może być TYLKO współwłaścicielem, a nie właścicielem. Jeśli nieruchomość zakupiona jest w częściach ułamkowych (przy rozdzielności majątkowej np) to owszem, jedno z rodziców może przepisać swoją część jednemu z dzieci. Pozostałym będzie należał się zachowek od tej części. Jeśli nieruchomość zakupiona jest do majątku wspólnego (współwłasność majątkowa)darowizna przez jednego nie może być dokonana - bo to nie jego własność

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 marzec 2017 - 11:23

Czy jeden ze wspólmałżonków przy wspólnocie majątkowej może zapisać swoją połowę domu dziecku bez wiedzy i zgody drugiego współmałżonka?

#6 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 17 listopad 2017 - 14:17

Mąż i ja jesteśmy właścicielami mieszkania. Wspólność majątkowa. Czy może mi przekazać (przekazać darowizną) swoją część?

#7 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 17 listopad 2017 - 15:04

Mąż i ja jesteśmy właścicielami mieszkania. Wspólność majątkowa. Czy może mi przekazać (przekazać darowizną) swoją część?

Nie może przekazać czegoś, co należy do wspólnoty majątkowej, bo tu nie ma podziału na udziały.

#8 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2019 - 14:50

Witam, czy mój mąż może przepisać swoją część mieszkania, które stanowi naszą współwłasność, naszej córce, która ma potężne długi i pod moją nieobecność wprowadziła się do naszego mieszkania ze swoim konkubentem. Obydwoje nie pracują.

#9 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2019 - 19:30

A może zamiast pytać to należy przeczytać posty powyżej??? Jeśli mieszkanie jest we wspólnocie majątkowej mąż NIE może jej darować swojej części, bo tu nie ma żadnej części, całe mieszkanie jest wspólne. Jeśli mieszkanie kupione jest w udziałach procentowych to ze swoimi może zrobić co chce, bez Twojej zgody.

#10 Guest_jana

Guest_jana
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2020 - 16:12

Zamierzamy przekształcić mieszkanie lokatorskie na własnościowe. Mamy rozdzielność majątkową. Następnie chcę ,by mąż przekazał mi swoją część , bym ja byłą tylko właścicielem tego mieszkania z zapewnieniem jemu prawa mieszkania w nim do konca życia , Jak to zrobić prawnie?

#11 Guest_jana

Guest_jana
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2020 - 16:12

Zamierzamy przekształcić mieszkanie lokatorskie na własnościowe. Mamy rozdzielność majątkową. Następnie chcę ,by mąż przekazał mi swoją część , bym ja byłą tylko właścicielem tego mieszkania z zapewnieniem jemu prawa mieszkania w nim do konca życia , Jak to zrobić prawnie?

#12 Guest_jana

Guest_jana
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2020 - 16:15

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych