Skocz do zawartości


Zdjęcie

Miejsce publiczne to przestrzeń służąca do wspólnego użytkowania


wróć do serwisu Sektor Publiczny 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 32797 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 14:13

 Jak należy rozumieć zwrot miejsce publiczne?

Powrót do artykułu: Miejsce publiczne to przestrzeń służąca do wspólnego użytkowania

#2 Guest_toruniak

Guest_toruniak
  • Goście

Napisano 15 listopad 2014 - 20:16

A nie prościej byłoby napisać, że jest to każde miejsce, które nie zostało wyłączone z użytku publicznego przez jego zarządcę. Nie byłoby żadnych problemów z definicjami.

#3 Guest_Cheeba

Guest_Cheeba
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2015 - 07:33

"Każde miejsce" albo "Żadne miejsce".

#4 Siekier98

Siekier98

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 15 kwiecień 2015 - 17:38

A nie prościej byłoby napisać, że jest to każde miejsce, które nie zostało wyłączone z użytku publicznego przez jego zarządcę. Nie byłoby żadnych problemów z definicjami.

Popieram Twoją wypowiedź, taka definicja byłaby najlepszym wyjściem.


Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.

#5 Guest_Oka

Guest_Oka
  • Goście

Napisano 19 luty 2016 - 09:20

Chciałam zapytać, czy przydrożny mały bar, zlokalizowany na ogólnodostępnym parkingu, w którym przyrządza się tylko posiłki, które spożywane są na zewnątrz zalicza się do obiektów użyteczności publicznej?

#6 Guest_prawo

Guest_prawo
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2019 - 12:45

Wyrok NSA II OSK 2472/11: „Zdaniem Naczelnego Sądu Administracyjnego, "miejscem publicznym" w rozumieniu art. 30 ust. 1 pkt 4 Prawa budowlanego jest więc miejsce ogólnodostępne, otwarte, a więc miejsce, z którego korzystać może nieograniczona liczba osób, NIEZALEŻNIE OD TEGO KOMU PRZYSŁUGUJE PRAWO WŁASNOŚCI DANEJ NIERUCHOMOŚCI.”

#7 Guest_JB

Guest_JB
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2019 - 13:26

Wyrok NSA II OSK 2472/11: „Zdaniem Naczelnego Sądu Administracyjnego, "miejscem publicznym" w rozumieniu art. 30 ust. 1 pkt 4 Prawa budowlanego jest więc miejsce ogólnodostępne, otwarte, a więc miejsce, z którego korzystać może nieograniczona liczba osób, NIEZALEŻNIE OD TEGO KOMU PRZYSŁUGUJE PRAWO WŁASNOŚCI DANEJ NIERUCHOMOŚCI.”

Widzę tu nieścisłość...

otwartość / ogrodzenie nie może być kryterium:  w ten sposób nieogrodzona prywatna posesja staje się miejscem publicznym, bo bez ogrodzenia mogą ludzie na nią wchodzić bez ograniczeń, a park, który jest ogrodzony i zamykany (np na noc) już nie. 



#8 Guest_anonim

Guest_anonim
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2020 - 15:54

Bez ''płota''nie ma własnośći.Proste?Proste.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych