Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Emerytura z USA

wróć do serwisu INFOR.pl 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 13:00

Osoba, która posiada okresy ubezpieczenia w Polsce lub w USA, może uzyskać emeryturę z obydwu tych państw, jeżeli spełni warunki, które przepisy każdego z tych państw ustanawiają dla nabycia uprawnień do tych świadczeń. Prawo do emerytury ustalane jest równolegle przez odpowiednie instytucje w USA i w Polsce.

Powrót do artykułu: Emerytura z USA

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2017 - 12:10

dostaje ameryture usa czy zonie tez sie nalerzy skoro ona przebywa cal czas w polsce ipobiera rente

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2017 - 12:26

dostaje amerytur z usa cz zonie tez sie nalerzy skoro ona przebywala caly ten czas w polsce i jest na rencie czy ktos moglby mi udzielic informacji

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2017 - 12:27

dostaje amerytur z usa cz zonie tez sie nalerzy skoro ona przebywala caly ten czas w polsce i jest na rencie czy ktos moglby mi udzielic informacji

A żonie z jakiego tytułu? Emerytura jest jedna i dla Ciebie, chyba że żona też pracowała w USA.

#5 Guest_gosc2

Guest_gosc2
  • Goście

Napisano 09 marzec 2017 - 19:54

zonie rowniez przysluguje czesc emerytury, nawet jesli nie pracowala w USA I nigdy tu nie byla...

#6 Guest_Lucjusz

Guest_Lucjusz
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2017 - 12:02

Witam pracowałem w USA ponad 3 lata, wróciłem do kraju i niedawno uzyskałem prawo do emerytury polskiej (mam skończone 66 lat)

mam pytanie jak mogę ubiegać się o świadczenia z USA za tamte okresy składkowe mam numer social security

#7 Guest_Amanda

Guest_Amanda
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2017 - 21:49

Mam pytanie Czy notariusz w Polsce nie może podpisać dokumenty zagranicznego stwierdzającego wiarygodność mojego podpisu, jeśli podpisze się przed notariuszem.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2021 - 17:54

posiadam emerture polsko i emrkasko i zona niepracowala usa czesc otrzmala cz zona po mojei smierci bedzie mogla przejsc na moio emrature

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2021 - 17:56

posiadam emerture polsko i emrkasko i zona niepracowala usa czesc otrzmala cz zona po mojei smierci bedzie mogla przejsc na moio emrature

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych