Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy pracodawca może zlecić wykonywanie innej pracy?

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515774 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 12:49

Zasadniczo pracownik wykonuje pracę przewidzianą w umowie o pracę. Pracodawca może jednak, pod pewnymi warunkami, polecić pracownikowi wykonywanie pracy nieprzewidzianej w łączącej strony umowie.

Powrót do artykułu: Kiedy pracodawca może zlecić wykonywanie innej pracy?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 14:53

Czy pracodawca może żadać mycia okin przez pracownicę jestem zatrudniona na stanowisku ekspedientki

#3 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 05 luty 2018 - 17:22

Czy pracując w pełnym wymiarze czasu ,i mieć podpisaną umowę z pracodawcą ,mam obowiązek wykonywać pracę dla jego syna ,który ma inną firmę w tym samym miejscu pod inną nazwą i nie zatrudnia pracowników?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 luty 2018 - 12:48

Czy pracując w pełnym wymiarze czasu ,i mieć podpisaną umowę z pracodawcą ,mam obowiązek wykonywać pracę dla jego syna ,który ma inną firmę w tym samym miejscu pod inną nazwą i nie zatrudnia pracowników?

Absolutnie nie masz takiego obowiązku.

#5 Guest_PRACOWNIK

Guest_PRACOWNIK
  • Goście

Napisano 08 marzec 2018 - 12:24

CZY PRACUJĄC NA UMOWIE JAKO PIEKARZ MUSZE MIEDZY CZASIE SIE GONIC BY WYKONYWAC PRACE CUKIERNICZE A SA DLA MNIE UCIAZLIWE BO MAM PROBLEMY Z KREGOSŁUPEM CHODZI MIO OBRACANIE KOLOCZY ITP

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17338 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 08 marzec 2018 - 12:33

Jeśli to polecenie przełożonego nie masz wyjścia, poza tym praca jako "piekarz" nie odbiega chyba zbytnio od "OBRACANIE KOLOCZY"?

Jeżeli masz przeciwwskazania lekarza do takiej pracy, wystarczy przynieść decyzję lekarza.

#7 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 21 maj 2018 - 13:45

czy pracodawca może zmusić pracownika do wykonania innego stanowiska w trybie nocnym bez jego zgody??? gdyż na umowie jest mowa tylko o pierwszych zmianach.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 maj 2018 - 13:54

Jeżeli faktycznie w umowie jest taki zapis, to nie, jeżeli w warunkach uzupełniających do umowy lub w regulaminie, które przewidują taki sytem pracy, to nie zmusza, a egzekwuje zapisy wewnętrznego prawa pracy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych