Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie każde nieszczęśliwe zdarzenie może być uznane za wypadek przy pracy

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516150 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 12:49

Wypadek przy pracy musi być spowodowany przyczyną zewnętrzną. Jest nią każdy czynnik pochodzący spoza organizmu poszkodowanego, mogący wywołać szkodliwe skutki, w tym także pogorszyć stan zdrowia pracownika dotkniętego wewnętrznym schorzeniem samoistnym.

Powrót do artykułu: Nie każde nieszczęśliwe zdarzenie może być uznane za wypadek przy pracy

#2 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 06 listopad 2014 - 11:15

a więc jak mam rozumieć wypadek syna.Odrabiając wojsko pracuje w Opiece społecznej,pomaga przy dokumentach,ale w trakcie tej pracy ,jest zmieniane biuro tam syn dostaje do wykonania pracę skrecanie biurek,robi to sam skręca już ostatni stolik i ostatnią śrubkę, schylił się bo śrubka wkręcana śrubokrętem nie chce wejść wtedy dochodzi do tragedi,śrubokręt wbija mu się do oka.Od tego zdarzenia syn przeszedł 6 operacji teraz czeka na następne w tym dwa przeszczepy.Nie dostał żadnego odszkodowania. Pytanie czy to był wypadek w pracy czy może syn o cokolwiek walczyć czy tylko ma cierpieć.Jestem załamana .Proszę o pomoc

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 listopad 2014 - 13:32

a więc jak mam rozumieć wypadek syna.Odrabiając wojsko pracuje w Opiece społecznej,pomaga przy dokumentach,ale w trakcie tej pracy ,jest zmieniane biuro tam syn dostaje do wykonania pracę skrecanie biurek,robi to sam skręca już ostatni stolik i ostatnią śrubkę, schylił się bo śrubka wkręcana śrubokrętem nie chce wejść wtedy dochodzi do tragedi,śrubokręt wbija mu się do oka.Od tego zdarzenia syn przeszedł 6 operacji teraz czeka na następne w tym dwa przeszczepy.Nie dostał żadnego odszkodowania. Pytanie czy to był wypadek w pracy czy może syn o cokolwiek walczyć czy tylko ma cierpieć.Jestem załamana .Proszę o pomoc

Tak, to jest wypadek przy pracy. Czy był sporządzony protokół powypadkowy? Czy syn starał się o odszkodowanie i odmówiono mu wypłaty? Jeśli tak, to dlaczego?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 listopad 2014 - 11:43

witam. ja przy wykonywaniu zwyklych czynnosci w pracy na schodach myjac szyby skrecilam staw skokowy i podobno pracodawca powiedzialze niewiadomo czy to byl wypadek w pracy,wiec co to bylo? i dlaczego pracodawcom tak zalezy aby takie wypadki byly z winy pracownika

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 listopad 2014 - 15:19

witam. ja przy wykonywaniu zwyklych czynnosci w pracy na schodach myjac szyby skrecilam staw skokowy i podobno pracodawca powiedzialze niewiadomo czy to byl wypadek w pracy,wiec co to bylo? i dlaczego pracodawcom tak zalezy aby takie wypadki byly z winy pracownika

Żeby nie płacić odszkodowania.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2016 - 22:21

mam pytanie...czy jeśli w pracy podczas wykonywania czynności należących do zakresu moich obowiązków zerwałem ścięgno Achillesa ,można określić w/w stan jako nieszczęśliwy wypadek?

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 marzec 2016 - 12:33

mam pytanie...czy jeśli w pracy podczas wykonywania czynności należących do zakresu moich obowiązków zerwałem ścięgno Achillesa ,można określić w/w stan jako nieszczęśliwy wypadek?

Trudno odpowiedzieć na takie pytanie, bo nie wiemy, jaki jest zakres Twoich obowiązków. Myślę, że po przeczytaniu artykułu powyżej, wszystko stanie się jasne.

#8 Guest_Zuza

Guest_Zuza
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2019 - 06:00

Witam, podknełam się na magazynie w pracy i przestawiłam kolano, przez brak czucia bólu wyprostowałam kolano, nikt nie przyszedł mi pomóc abym wstała, więc wyprostowałam kolano i powoli wstałam. Wychodząc z magazyny widział mnie kolega ze kuleje i pytał co się stało, powiedziałam że się podknełam i wywalilam. Na następny dzień zgłosiłam że to się stało. Po paru dniach wylądowałam u lekarza , nie wzielam zwolnienia ale wzięłam pilne skierowanie, ortopeda, MR, Tk, Szpital. Dopiero po mr okazało się, co się stało z kolanem. Od stycznia poszłam L4 mimo wielokrotnego zgłaszania ustnie(nie wiedziałam że trzeba pisemnie) nikt się nie zainteresował, po operacji poszłam na zasiłek rehabilitacyjny i dopiero zus, zgłosił się do BHP o protokół i został haotycznie wykonany nie przyjęty przeze mnie, bo były bzdury , ale pracodawca mi nie uznał wypadku. Co teraz robić, przedmna następna operacja.

#9 AlicjaM

AlicjaM

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 lipiec 2019 - 11:09

Wydaje mi się, że musisz zgłosić się po odpowiednią pomoc prawną w tym wypadku. 

Czysty Zysk - blog o sprzątaniu, organizacji domu i eko poradach.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych