Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ogrzewanie podłogowe – jak działa?

wróć do serwisu Moja Firma 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102986 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 12:32

Ogrzewanie podłogowe to najpopularniejszy system grzewczy, cechujący się nowoczesnością, energooszczędnością oraz estetyką. Niewidoczna dla oka instalacja zapewnia komfort cieplny, pozytywnie wpływa na zdrowie domowników i jest najczęściej polecana w systemach opartych na pompach ciepła. Dlaczego?

Powrót do artykułu: Ogrzewanie podłogowe – jak działa?

#2 Guest_Aaron

Guest_Aaron
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 14:45

Ogrzewanie elektryczne jest strasznie drogie, to opcja tylko dla wybranych niestety.

#3 Guest_Boogson

Guest_Boogson
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2014 - 16:00

Kolega chyba nie doczytał, chodzi o ogrzewanie podłogowe + pompa ciepła. To jest rzeczywiście bardzo wydajna metoda, ale początkowy koszt jest kolosalny. Pompy ciepła to pieśń przyszłości, na razie mało kto sobie może na taki luksus pozwolić. Odnośnie do samego ogrzewania elektrycznego też nie mogę się zgodzić. Obecnie są już różne alternatywy np. grzejniki kamienne, które tej energii potrzebują stosunkowo niewiele, ponieważ w przeciwieństwie do metalu utrzymują długo ciepło.

#4 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 20 maj 2016 - 17:32

Zasada działania jest dosyć prosta i nie jest to jakoś specjalnie skomplikowane w zrozumieniu. Na przykład do ogrzewania podłóg panelowych najczęściej wykorzystuje się specjalnie przygotowane elektryczne maty grzewcze, które wykonane są z folii aluminiowej. Folia ta ma za zadanie zapewnić równomierny rozkład temperatury po całej powierzchni podłogi, zabezpieczając przy tym ją przed jakimkolwiek uszkodzeniem. Standardowo przyjmuje się, że minimalna grubość elektrycznej maty grzewczej powinna wynosić 2 mm i nie może podnosić poziomu podłogi. Z kolei te maty grzewcze montuje się bezpośrednio pod panelami podłogowymi. W celu kontrolowania temperatury podłogi stosuje się regulator temperatury z czujnikiem podłogowym, albo ogranicznik temperatury. Należy pamiętać, że zastosowanie regulatora temperatury w instalacji elektrycznego ogrzewania podłogowego jest niezbędne. Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej na temat ogrzewania podłogowego, to polecam kontakt z firmą Ecotechnik z Oleśnicy k. Wrocławia. Szczegóły można znaleźć na ich stronie: www.ecotechnik.pl

#5 Tomasz2

Tomasz2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 101 postów

Napisano 29 listopad 2018 - 06:27

Mam w domu ogrzewanie podłogowe i sobie chwalę. Początkowo miałem je połączone z ogrzewaniem gazowy, ale to nie było ekonomiczne rozwiązanie. 3 lata temu zainstalowałem do pompę ciepła - gruntową, firmy http://dimplex.pl/. Wiadomo koszt na początek spory, ale dopiero teraz mogę w pełni docenić zalety podłogówki i przy tym nie martwić się o to , że rachunki za ogrzewanie mnie zrujnują. Więc jak najbardziej polecam takie ogrzewanie, ale pod warunkiem, że jest dobrze przemyślane, no i dobrze wykonane. Bo podłogówka mści się za każdy nawet najdrobniejszy błąd przy wykonaniu.

#6 Robert7979

Robert7979

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 11 lipiec 2020 - 08:39

Jeżeli pompa ciepła to tylko i wyłącznie ogrzewanie podłogowe, na stronie https://remont.biz.p...anie-podlogowe/ jest artykuł na ten temat

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych