Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nabycie nieruchomości zajętej przez komornika

wróć do serwisu Moja Firma 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102570 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 12:27

Niedawno nabyłem na rynku wtórnym lokal mieszkalny za kwotę 400.000,00 zł. Jak się szybko okazało, osoba sprzedająca przedmiotowe mieszkanie nie poinformowała mnie, że Komornik prowadzi postępowanie egzekucyjne z w/w lokalu, zaś w niedługim czasie planowana jest jego licytacja. Czy Komornik może nadal prowadzić egzekucję z mojego już mieszkania, czy może powinien ją umorzyć? Póki co Komornik odmawia umorzenia egzekucji z przedmiotowego mieszkania.

Powrót do artykułu: Nabycie nieruchomości zajętej przez komornika

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 listopad 2014 - 21:34

Jeśli nie ma się odpowiedniej wiedzy i nigdy nie kupowalismy mieszkania. To najlepiej jest skorzystać z biura nieruchomości. Ja sam kupiłem takie mieszkanie gdzie było przejęcie komornicze. Oczywiście wszytkie formlności i sprawy pomogł mi zalatwic mój doradca ds nieruchomości. Kupując przez biuro masz bezpieczeństwo transakcji. Więc lepiej jest zapłacic okolo 2 % od wartości nieruchomości i spokojnie spać.

#3 Guest_GvF

Guest_GvF
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2019 - 20:23

Co to za jakieś bzdury? Przecież obrót nieruchomością nie może odbyć się bez notariusza, a ten przeglądając księgę wieczystą od razu zauważyłby ostrzeżenie w dziale III o wszczęciu egzekucji, ewentualnie wzmiankę w wniosku REP.C./KOMO - co oznacza, że wniosek złożył komornik. W takiej sytuacji żaden notariusz nie podjąłby się sprzedaży tego lokalu (ewentualnie na wyraźne żądanie nabywcy i dwa razy poinformowałby o konsekwencjach). Więc albo lokal nie miał księgi wieczystej, wówczas notariusz zażądałby zaświadczenia ze spółdzielni, albo cała opisana sytuacja to fikcja literacka na potrzeby napisania tej "porady".

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych