Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nabycie nieruchomości zajętej przez komornika


wróć do serwisu Moja Firma 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 102660 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 12:27

Niedawno nabyłem na rynku wtórnym lokal mieszkalny za kwotę 400.000,00 zł. Jak się szybko okazało, osoba sprzedająca przedmiotowe mieszkanie nie poinformowała mnie, że Komornik prowadzi postępowanie egzekucyjne z w/w lokalu, zaś w niedługim czasie planowana jest jego licytacja. Czy Komornik może nadal prowadzić egzekucję z mojego już mieszkania, czy może powinien ją umorzyć? Póki co Komornik odmawia umorzenia egzekucji z przedmiotowego mieszkania.

Powrót do artykułu: Nabycie nieruchomości zajętej przez komornika

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 listopad 2014 - 21:34

Jeśli nie ma się odpowiedniej wiedzy i nigdy nie kupowalismy mieszkania. To najlepiej jest skorzystać z biura nieruchomości. Ja sam kupiłem takie mieszkanie gdzie było przejęcie komornicze. Oczywiście wszytkie formlności i sprawy pomogł mi zalatwic mój doradca ds nieruchomości. Kupując przez biuro masz bezpieczeństwo transakcji. Więc lepiej jest zapłacic okolo 2 % od wartości nieruchomości i spokojnie spać.

#3 Guest_GvF

Guest_GvF
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2019 - 20:23

Co to za jakieś bzdury? Przecież obrót nieruchomością nie może odbyć się bez notariusza, a ten przeglądając księgę wieczystą od razu zauważyłby ostrzeżenie w dziale III o wszczęciu egzekucji, ewentualnie wzmiankę w wniosku REP.C./KOMO - co oznacza, że wniosek złożył komornik. W takiej sytuacji żaden notariusz nie podjąłby się sprzedaży tego lokalu (ewentualnie na wyraźne żądanie nabywcy i dwa razy poinformowałby o konsekwencjach). Więc albo lokal nie miał księgi wieczystej, wówczas notariusz zażądałby zaświadczenia ze spółdzielni, albo cała opisana sytuacja to fikcja literacka na potrzeby napisania tej "porady".

#4 Chorzów

Chorzów

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaŚwiętochłowice

Napisano 24 maj 2019 - 20:53

Wszczęcie egzekucji z nieruchomości nie jest przeszkodą do jej zbycia. Trzeba mieć jednak na uwadze treść art. 930 k.p.c., zgodnie z którym komornik pomimo zmiany właściciela może kontynuować egzekucję.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych