Skocz do zawartości

Zdjęcie

Darowizna i sprzedaż samochodu - wysokość podatku

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198329 postów

Napisano 23 czerwiec 2014 - 11:42

Chciałabym podarować mojej córce używany (2-letni) samochód osobowy. Samochód jest moją własnością od dwóch lat, a więc od początku, a jego wartość wynosi około 38 000 zł. Czy będę musiała (lub moja córka) zapłacić podatek od tej darowizny? Jeśli tak, to w jakiej wysokości? A może korzystniej by było, gdyby córka kupiła ode mnie ten samochód?

Powrót do artykułu: Darowizna i sprzedaż samochodu - wysokość podatku

#2 Guest_czytelnik

Guest_czytelnik
  • Goście

Napisano 08 marzec 2018 - 15:02

dzieci i rodzice są przecież w tzw "grupie zerowej", co pozwala na darowizny bez podatku bez żadnego limitu, jedynym wymogiem jest zgłoszenie w odpowiednim terminie do US

#3 Guest_panPrawnik

Guest_panPrawnik
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2019 - 16:05

Ten artykuł to niestety stek bzdur. Proszę popatrzeć na grupy zwolnień od podatku! Przy zgłoszeniu darowizny w Urzędzie Skarbowym (co można nawet zrobić przez Internet!) w odpowiednim terminie ani matka ani córka nie zapłaci żadnego podatku! Absolutnie nierzetelny artykuł :(

#4 Guest_Przedsiębiorca

Guest_Przedsiębiorca
  • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 13:27

Artykuł fatalny....

#5 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2020 - 05:19

Nie znam się, ale artykuł wygląda na napisany w 2014 roku, podczas gdy komentarze są z roku 2018 i 2019. Może po prostu przez te 4-5 lat przepisy zdążyły się zmienić?

Nie usprawiedliwia to jednak faktu, że artykuł w chwili obecnej (styczeń 2020) po prostu wprowadza w błąd - powinien zostać usunięty lub poprawiony zgonie z obowiązującymi przepisami podatkowymi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych